نکاتی که باید راجع به خط چشم دائم بدانید

موضوع پادکست : نکات مربوط به خط چشم دائم

توسط زهرا امیری

 

 

 

فکر می کنید اگر آرایش خود را به طور دائمی داشته باشید بهتر است؟ شاید شما از استفاده روزانه خط چشم متنفر باشید ، یا قادر به استفاده از آن به همان دلیلی که خودتان میدانید نیستید ، یا شاید فقط از تلاش مداوم برای کشیدن خط چشم گربه ای خسته شده باشید. دلایل شما هرچه باشد ، ممکن است در خط چشم دائم راه حلی پیدا کنید.

خط چشم دائم
خط چشم دائم

 

خط چشم دائمی دقیقاً مانند خال کوبی سنتی است؟

اول از همه ، توجه به این نکته مهم است که خط چشم دائمی در واقع دائمی نیست (بعداً در مورد آن بعداً صحبت کنید). این فقط اصطلاحی است که صنعت از آن استفاده می کند و با دقت بیشتری نیمه دائمی است.

این نوع خط چشم دائمی در نظر گرفته می شود زیرا این رنگدانه برای همیشه در پوست باقی می ماند ، اما ماندگاری رنگ و نمایان بودن آن در نهایت تمام میشود و در واقع خط چشم با وجود رنگ دانه ، محو میشود.

نکات مهم درباره ی میکروبلیدینگ ابرو

تفاوت خط چشم دائم و خالکوبی

از آرایش دائمی گاهی اوقات به عنوان آرایش خال کوبی شده نیز یاد می شود زیرا این فرآیند مشابه خال کوبی منظم برای هنر بدن است: از سوزن برای رساندن جوهر به پوست استفاده می شود. اما طبق گفته Rina Meyer ، مدیر کل Eye Design نیویورک ، این فرایند همان خال کوبی نیست زیرا “رنگدانه فقط در لایه های اول پوست رسوب می کند.”

او گفت که جوهر مورد استفاده برای خال کوبی های بدن به طور متفاوتی فرموله شده و “بسیار عمیق تر است”.

علاوه بر این ، Kira Tai از Tai Brows به HuffPost گفت:

“جوهرهای هنری بدن دائمی هستند و جوهرهای لوازم آرایشی نیمه دائمی هستند. [جوهرهای لوازم آرایشی] پایه فلزی کمتری در خود دارند ، فلز عنصری است که باعث می شود جوهر به طور دائمی به بدن بچسبد. “

اما با تمام این صحبت ها باز هم احتیاط شرط عقل است.

جدا از تفاوت در جوهرها و تکنیک ها ، آماده سازی برای آرایش دائمی یا نیمه دائمی “اساساً دقیقاً مانند هر خال کوبی دیگری است.”

به همین ترتیب ، خطرات و موارد منع مصرف همانند خال کوبی بدن معمولی است.

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، از [مشتری ها] می خواهیم که مصرف داروهای رقیق کننده خون را به مدت سه روز متوقف کنند ، حتی مواردی مانند آسپرین ، ادویل ، روغن ماهی ، ویتامین های خاص ، تا خونریزی احتمالی را به حداقل برسانند ، البته این خون ریزی ها به طور معمول اتفاق نمی افتد.” .

اگر می خواهید بوتاکس یا تزریقات دیگری در ناحیه چشم انجام دهید ، قطعاً باید این کار را قبل از استفاده از خط چشم انجام دهید. همچنین باید حداقل دو هفته قبل از برنامه ریزی برای استفاده از آستر ، مطمئن شوید که کاملاً بهبود یافته اید.

اگر باردار یا پرستار هستید ، یا مبتلا به دیابت یا بیماری های جدی دیگری هستید که بر سیستم ایمنی بدن و توانایی بهبودی شما تأثیر می گذارد ، ممکن است تاتوی خط چشم دائم ایده خوبی نباشد و مضراتی را به همراه داشته باشد.

اگر در حال حاضر دارو مصرف می کنید ، بهتر است قبل از استفاده از آرایش دائمی یا نیمه دائمی در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید.

به عنوان مثال ، اگر از Accutane (یا سایر رتینوئیدها) استفاده می کنید ، قبل از استفاده از آرایش دائمی یا نیمه دائمی ، باید به مدت شش ماه از مصرف دارو خودداری کنید. (تصور بر این است که Accutane ، نام تجاری ایزوترتینوئین در بهبود زخم تداخل دارد ، اگرچه ممکن است همیشه اینگونه نباشد).

نکات مهم قبل و بعد از کشیدن خط چشم دائم

 

کشیدن خط چشم دائم
کشیدن خط چشم دائم

 

اگر مژه مصنوعی دارید قبل از انجام آرایش دائمی یا غیر دائمی چشم و استفاده از جوهر لوازم آرایشی ، آن ها را بردارید.

اگر هم یک هفته قبل از انجام تاتو مژه هایتان را بردارید که چه بهتر.

اگر مژه ها را دیر از روی چشمتان بردارید موقع کشیدن خط چشم دائمی ممکن است چسب روی خط مژه چسبیده باشد و حالت و رنگ رنگ خط چشم را خراب کند یا باعث شود جوهر خوب به چشم نچسبد.

بعد از بهبود میتوانید از مژه مصنوعی یا کاشت مژه استفاده کنید.

موقع خط چشم دائم یا نیمه دائم کشیدن حتما لنزتان را دربیاورید؛پس اگر از لنز استفاده میکنید قبل از کشیدن خط چشم دائمی حتما لنزتان را دربیاورید.

حتی تا چند روز بعد از کشیدن خط چشم دائمی هم نباید از لنز چشم استفاده کنید؛چون اگر استفاده کنید ممکن است چشمانتان حساس باشد و متورم شود.

نکات مهم درباره تاتو خط چشم و تاتو بن مژه

بیش از یک نوع خط چشم برای انتخاب وجود دارد

با همه کسانی که صحبت کردیم توضیح دادند که به طور کلی دو سبک خط چشم دائمی وجود دارد.

ابتدا خط باریک است که شامل افزودن رنگدانه بین لایه های مژه های شما برای مات شدن خط مژه شما و تقویت مژه های ظریف برای شما است. این گزینه بسیار نازک تر از خط چشم است و بسیار طبیعی به نظر می رسد.

خط چشمی وجود دارد که “یک قدم بالاتر” از خط مژه است

مایر اضافه کرد که برای استفاده از خط چشم ، “این رنگدانه در واقع بالای خط مژه استفاده می شود و تقریباً انگار می خواهید خط چشم مایع روی آن بزنید. این بیشتر برای افرادی است که به طور روزمره خط چشم های پهن یا بلند میکشند و می خواهند دیگر مجبور نباشند که هر روز این مدل خط چشم ها را بکشند. “

وی همچنین خاطرنشان کرد که این تکنسین با مشتری کار خواهد کرد و ویژگی های صورت آنها را در نظر می گیرد تا اندازه و شکل خط چشم را تعیین کند.

کشیدن خط چشم دائم چه مدت طول می کشد؟

این بستگی به این دارد که مشتری خط چشمی که میخواهد چقدر ضخیم باشد.اگر خط چشم سنتی می خواهند ، این کار می تواند در یک ساعت انجام شود ، حتی با بی حسی و پیش کشیدن ، اما اگر آنها یک بال یا چشم گربه ای بخواهند ، این کار بیشتر طول می کشد.

تای گفت که مشتریانش می توانند انتظار داشته باشند که حدود دو ساعت کارشان طول بکشد ، و حتی با وجود روند بی حسی که حدود 30 دقیقه طول می کشد. وی گفت ، برای خط چشم قوی تر ، دو و نیم تا سه ساعت طول می کشد ، و خاطرنشان کرد که مشتریان خود را درگیر طراحی می کند تا مطمئن شود محصول نهایی دقیقاً همان چیزی است که آنها می خواهند.

کشیدن خط چشم دائم درد دارد؟

با هرکسی که صحبت کردیم گفتند که قبل از عمل واقعی یک کرم بی حس کننده روی ناحیه قرار می گیرد. پس از شروع اثرات کرم ، از نظر تئوری باید کاملاً بدون درد انجام شود.

با این حال ، همه تحمل درد متفاوتی دارند ، به این معنی که برای بعضی از افراد ممکن است این روش فقط ناخوشایند باشد ، در حالی که برای دیگران ممکن است بسیار دردناک باشد (حتی با کرم بی حس کننده).

برای مقایسه ، مایر گفت که او با برخی از مشتریانی صحبت کرده است که گفته اند روش خط چشم آنها دردناک تر از میکروبلیدینگ است ، اگرچه او همچنین اظهار داشت که آنها هرگز مشتری نداشته اند که به دلیل درد نیاز به متوقف کردن کار در وسط برنامه داشته باشد.

روند بهبودی خط چشم دائم چگونه است؟

وقتی از روش خط چشم دائمی استفاده میکنید خیلی سریع بهبود میابید. شما می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید. چیزی که نباید انجام دهید این است که آرایش کنید ، به خصوص ریمل مژه و ابرو (که بعد از اولین استفاده تقریباً پر از باکتری است). همچنین توصیه نمی شود که به سونا یا استخر برود.

ممکن است طی روند بهبود زخم بزنید اما احتمال آن کم است.

همچنین شاید شما متوجه شوید که پوسته های سیاه کمی در طی چند روز از مژه های شما بیرون می ریزد.”

هر کسی که با آنها صحبت کردیم گفتند که طی یک برنامه محکم باید به طور کلی طی سه تا هفت روز بهبود یابد ، اما اگر خط چشم ضخیم تر باشد ممکن است هفت تا 10 روز طول بکشد.

در حین بهبودی قطعاً باید از لمس یا مالش چشم خود جلوگیری کنید تا میکروب یا باکتری در اطراف چشم پخش نکنید.

این نوع خط چشم چه مدت روی چشم می ماند؟

خط چشم “خال کوبی شده” به طور معمول حدود یک سال طول می کشد تا پاک شود ، اگرچه ممکن است دو یا سه سال طول بکشد. با این حال ، رنگدانه در نهایت محو خواهد شد. مایر گفت بسیاری از مشتریان او پس از حدود یک سال برای ترمیم خط چشم دوباره مراجعه میکنند

اگر در نهایت تصمیم بگیرید که این خط چشم را نمی خواهید ، ممکن است در عرض یک تا سه سال کاملاً محو شود.مدت زمانی که هر پوستی رنگ دانه ها را نگه میدارد متفاوت است ، بنابراین سخت است که بگوییم چه مدت طول می کشد تا آستر نامرئی شود.

بهترین مکان برای انجام خط چشم دائم کجاست؟

مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی ، با سابقه ای درخشان، آماده ارائه خدمات زیبایی صورت با بهترین و امن ترین روش ممکن، برای بدست آوردن زیبایی دائمی شما عزیزان میباشد.

در این مرکز، زیبایی بر اساس آناتومی صورت هر شخص و بر اساس چشم، ابعاد بینی، پهنای پیشانی و فاصله ی چشم ها از هم با استفاده از ابزارها، دیوایدر و اپلیکیشن مخصوص طراحی و قرینه سازی انتخاب و اعمال میشود.

کلیه خدمات در محیطی کاملا استریل و دارای مجوز وزارت بهداشت با کیتهای یکبار مصرف برای هر نفر انجام میشود.

نمونه کار های خط چشم دائم مهرنوش حبیبی

 

منابع:

https://www.huffpost.com/entry/what-to-know-tattooed-eyeliner_n_5b1fcc00e4b0adfb826ded37

https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/a31076351/permanent-eyeliner-tattoo-what-to-know/

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

اینستاگرام مهنوش حبیبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *