مزایای میکروپیگمنتیشن

میکرو

مزایای میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن ، که به عنوان آرایش دائمی  یا تتو آرایشی نیز شناخته می شود ، یک عمل زیبایی است که برای بهبود یا جایگزینی رنگ از دست رفته روی پوست شما استفاده می شود. میکروپیگمنتیشن اغلب در صورت شما انجام می شود. برای تقویت ابرو ، مژه ، پلک (به عنوان خط چشم) و لب. این روش همچنین برای استتار یا بهبود جای زخم ها ، یکدست کردن رنگ پوست و بازیابی رنگ در مناطقی از پوست که رنگ آنها از بین رفته است ، استفاده می شود.

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی هم برای زنان و هم برای مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کسانی مناسب است که می‌خواهند تغییری در ظاهر خود مثلا خط رویش مو، ابرو، لب و… ایجاد کنند و ظاهر خود را بهتر جلوه دهند.

میکروپیگمنتیشن در مرکز تخصصی مهرنوش حبیبی
میکروپیگمنتیشن در مرکز تخصصی مهرنوش حبیبی

همچنین، این روش برای کسانی ایده آل است که به مواد آرایشی سنتی حساسیت دارند و نمی‌توانند از آنها استفاده کنند.

از دیگر کسانی که می‌توانند از مزایای میکرپیگمنتیشن استفاده کنند می‌توان به افرادی با محدودیت‌های فیزیکی اشاره کرد. کسانی که عینک می‌زنند، لنزهای تماسی دارند یا دارای چشم‌های حساس هستند می‌توانند گزینه مناسبی برای این کار باشند. این افراد با میکروپیگمنتیشن دیگر نیازی به استفاده از مواد آرایشی ندارند.

علاوه بر این، به غیر از مقاصد مرتبط با زیبایی ظاهر، از میکروپیگمنتیشن برای اهداف درمانی هم استفاده می‌شود. به این روش درماپیگمنتیشن می‌گویند برای بازسازی ابروهایی که به دلیل افزایش سن یا بیماری های زمینه ای باریک می شوند.و برای از بین بردن اسکار یا جای زخم و جوش، اصلاح عیوب لب، بازیابی هاله پستان در افرادی که در حال شیمی‌درمانی هستند و برای عمل‌های جراحی بازسازی پستان استفاده می‌شود.

میکروپیگمنتیشن به دلایل کاملا شخصی انجام می شود مانند:

 • شما دوست ندارید روزانه آرایش کنید.
 • شما می خواهید ابروها یا مژه هایی با ظاهر کامل تر یا بهتر داشته باشید.
 • شما می خواهید لب هایی با رنگ بهتر یا پررنگ تر داشته باشید.
 • شما زخم هایی دارید که دوست دارید با رنگدانه تتو بهبود یابد.
 • افرادی که لب‌های باریک، رنگ‌پریده و غیرمشخص دارند و می‌خواهند آن را بیشتر جلوه دهند.
 • افداری که دچار عدم تقارن در اجزای صورت هستند.

مزایای میکروپیگمنتیشن♥

لب های قرمز دوست داشتنی ، ابروهایی کاملاً شکیل و خط چشم جذاب. آرایش دائم این نوید را می دهد که شما تمام روز را کار خواهید کرد ، به باشگاه می روید ، تمام شب می رقصید و صبح با آرایش در جای خود بیدار می شوید. به نظر می رسد هیچ چیز این تتوهای آرایشی را از بین نخواهد برد.

اگراین کار توسط یک متخصص ماهر انجام شود، به طور کلی بی خطر است.بعضی از افراد برای اینکه به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند، ممکن است به دو جلسه یا حتی بیشتر نیاز به میکروپیگمنتیشن داشته باشند. بنابراین حتما از متخصص مربوطه سوال کنید که چند جلسه برایتان کافی است و نتیجه مطلوب را می‌گیرید. مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن را جدی بگیرید.

طراحی لب با قلم و رنگ تتو

روش‌های آرایش نیمه دائمی معمولا روش‌هایی تهاجمی هستند و شباهت زیادی به تاتو دارند. به همین خاطر ممکن است موجب احساس ناراحتی در افراد شوند.

عوارض جانبی و ناراحتی‌هایی که میکروپیگمنتیشن ایجاد می‌کند، به عامل مختلفی بستگی دارد؛ یکی دامنه تحمل درد در افراد و دیگری تجربه و تخصص و مهارت کسی که میکروپیگمنتیشن انجام می‌دهد. البته در نظر داشته باشد که روش‌های زیادی برای مدیریت درد وجود دارد که بی‌حس‌کننده‌های موضعی، یکی از موارد آن است.

چه کسانی نباید میکروپیگمنتیشن انجام دهند؟

اگر سلامت عمومی بدن‌تان دچار مشکل خاصی نباشد و در ناحیه مورد نظر هیچ‌گونه مشکلات و بیماری‌های پوستی یا عفونت نداشته باشید، در مجموع دلایل پزشکی محدودی وجود دارد که مانع از اجرای میکروپیگمنتیشن شود.

معمولا توصیه می‌شود که زنان باردار و مادران شیرده، میکروپیگمنتیشن را به تاخیر بیاندازند تا دوران بارداری و شیردهی تمام شود. افرادی که دچار دیابت هستند و انسولین تزریق می‌کنند و همچنین برخی مشکلات قلبی باعث می‌شود که افراد، برای اجرای میکروپیگمنتیشن، شرایط ایده‌آلی نداشته باشند.

اگر در مورد شرایط فعلی و بیماری‌هایتان شک دارید می‌خواهید بدانید که آیا میکروپیگمنتیشن برایتان ضرری دارد یا خیر، حتما با پزشک و با متخصص میکروپیگمنتیشن، مشورت کنید و شرایط خود را ذکر کنید.

اگر مستعد کلوئید یا ایجاد گوشت اضافه در اثر زخم و جراحت هستید، ممکن است بعد از میکروپیگمنتیشن، جای زخم و حتی گوشت اضافه در ناحیه مربوطه ایجاد شود. حتما اگر از قبل چنین مشکلاتی داشته‌اید، این موارد را با پزشک در میان بگذارید.

بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن
بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن

تفاوت بین میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو در مدت زمان اجرای کار

تکنیک میکروبلیدینگ در دو جلسه انجام می شود ابتدا در جلسه ی اول نواقص ابرو را پیدا کرده و در جلسه بعدی روش را اجرا میکنند. البته لازم به ذکر است که ماندگاری روش میکروپیگمنتیشن بیشتر است.

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 • بهتر است تا حداقل 3 و حداکثر 5 روز پس از انجام این تکنیک از استفاده از لوازم آرایشی خودداری کنید.
 • تا چند روز پس از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • اگر در ابرو های خود پوسته مشاهده می کنید هرگز آنها را نکنید و به آن دست نزنید تا از بین برود.
 • تا چند روز سعی کنید به محل ابرو ها آب نزنید و تا چند هفته اول از رفتن به استخر و شنا کردن اجتناب کنید.
 • برای محافظت در مقابل عوامل بیرونی تا 3 الی 5 روز بعد از میکروپیگمنتیشن از ویتامین آ چشمی بر ابروی خود بزنید.
 • بهتر است بعد از فرآیند میکروپیگمنتیشن تا چد روز از استفاده ی لنز های تماسی خودداری کنید.

شما می توانید از خدمات حرفه ای میکروپیگمنتیشن ابرو که در مرکز تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی رائه می شود استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پایان

عوارض جانبی این فرایند مثلا ورم و قرمزی پوست، معمولا بسیار خفیف است و طی چند روز بهبود پیدا می‌کند. در واقع پوست، به سرعت به حالت نرمال برمی‌گردد.

واکنش آلرژیک به آرایش‌های نیمه دائمی معمولا بسیار نادر است. قبل از هر کاری می‌توانید تست روی قسمتی از بدن که در معرض دید نباشد، انجام دهید تا میزان حساسیت پوست را بررسی کنید. متخصصان ما در کلینیک تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی حتما مرحله تست حساسیت پوستی را در فرایند میکروپیگمنتیشن انجام می‌دهند.

اگر فرایند میکروپیگمنتیشن به درستی انجام شود و وسایل مورد استفاده کاملا استریل شوند، این روش بسیار ایمن است و هیچ نوع خطر و عوارض جانبی حاد ندارد.

برای اینکه احتمال ابتلا به عفونت را در ناحیه آسیب‌دیده کاهش دهید، به قسمت مورد نظر دست نزنید و آن را دستکاری نکنید.

سخن آخر

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به آدرس https://mehrnooshhabibi.com/portfolio/ نمونه کارها وپیام های رضایت از فوق تخصص آرایش دائم ، مهرنوش حبیبی را مشاهده کنید و یا با تماس با شماره تلفن 09196024742 از مشاوره های رایگان و انجام آرایش دائم بهره مند شوید.

نشانی:

جردن ، بلوار نلسون ماندلا ، نرسیده به مدرس ، رو به روی مرکز خرید الهیه ، کوچه مروارید

 

مهرنوش حبیبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *