آیا میدانید دلایل رنگ نگرفتن تتو ابرو چیست؟

تتو

رنگ نگرفتن تتو

امروزه بسیاری از خانم ها بدلیل کم پشت شدن ابروها دست به تاتو و هاشور ابرو می زنند. ایجاد خطوط و اشکال مختلف با ماندگاری بالا بر روی پوست تاتو می باشد. اما در برخی موارد به دلایل مختلفی تاتو و هاشور ابرو رنگ نمی گیرد.

لطفاً حداقل 72 ساعت قبل از تتو از هر نوع داروی رقیق کننده خون خودداری کنید ، مگر اینکه انجام این کار برای سلامتی شما لازم باشد. لطفاً قبل از قطع این نوع داروها با پزشک خود مشورت کنید. مانند: ایبوپروفن ، آسپرین ، آدویل ، نیاسین ، ولتارن یا ایندوسید. اگر کمی تحمل درد داشته باشید ، Tylenol توصیه می شود.

◊چرب بودن پوست

دلایل رنگ نگرفتن در تاتو و هاشور ابرو افرادی که پوست های چربی دارند، به دلیل باز بودن منافذ پوستی و ترشح بیش از حد چربی، رنگ ابروها سریع تر از بین می روند و یا اصلا رنگ نمی گیرد. در صورتی که پوست های معمولی به خاطر رطوبت کافی زودتر رنگ میگیرند. و افرادی که دارای پوست های خشک هستند می توانند از رنگ های تیره برای رنگ کردن ابروهای خود استفاده کنند.

 

چرب بودن پوست دلیل رنگ نگرفتن تتو
چرب بودن پوست دلیل رنگ نگرفتن تتو

◊چند هفته قبل از تتو برنزه نکنید

قبل از تتو به مدت 2 هفته از برنزه شدن یا از استفاده تخت های برنزه شدن خودداری کنید.پوست شما با آفتاب سوختگی لایه برداری می شود بنابراین این رنگدانه ها  نیز از بین می رود. پوست برنزه پوست آسیب دیده است و رنگ به خوبی روی آن ایجاد نمی شود.

◊مصرف داروهای هورمونی

مصرف داروهایی که به صورت زیر شرح داده ایم بر روی رنگ گرفتن تاتو و هاشور ابرو موثر هستند:

 • داروهای ضد بارداری
 • داروهای تاثیرگذار بر روی سیستم ایمنی بدن
 • داروهای اعصاب
 • داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود
 • بیماری دیابت
بعضی قرص ها دلیل رنگ نگرفتن تتو
بعضی قرص ها دلیل رنگ نگرفتن تتو

عمل های جراحی

پس از گذراندن ۶ ماه از عمل های جراحی می توان برای رنگ کردن تاتو و هاشور ابرو اقدام کرد.

دوران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری و شیردهی نوزاد رنگ کردن تاتو انجام نمی شود. هم چنین در این دوران انجام تاتو و یا هاشور برای نوزاد ضرر دارد.

مهارت تتو آرتیست

 • فشار دست باید متعادل باشد، نه کم باشد نه زیاد. اگر فشار دست زیاد از حد باشد باعث تخریب شدن پوست می شود.
 • سرعت دست باید نرمال و کنترل شده باشد.
 • نباید سوزن زیاد از حد بیرون باشد.
 • مصرف بی حسی ابروها نباید زیاد از حد باشد.
 • تعداد دفعات زدن سوزن باید به اندازه نیاز باشد.
 • رنگ تاتو نباید خیلی روشن باشد.

مراقبت های بعد از تاتو♥

 • پس از اتمام این کار ، با دستهایی که تازه شسته شده اند ، محل را به آرامی با یک حوله کاغذی تمیز پاک کنید تا مایع لنفاوی اضافی را جذب کند. این کار را در روز انجام دهید تا زمانی که ترشحات متوقف شود. پاک کردن این ترشحات از سخت شدن مایعات خون / لنفاوی جلوگیری می کند. در حالی که پوست در حال تشکیل یک پوسته محافظ است و ترشحات لنفاوی فعال است ، ممکن است ترشحات در پوست مشاهده کنید. این طبیعی است اما مایعات باید تمیز شود تا جذب پوست نشود و جلوی تنفس پوست را بگیرد.
 • از چرب کردن زیاد از حد ابرو پرهیز کنید.
 • هم چنین از خشک نگهداشتن ناحیه میکروپیگمنتیشن خودداری کنید.
 • در مدت سه روز بعد از تاتو زدن ناحیه میکروپیگمنتیشن را نباید آب بزنید.

◊محصولات غیر استاندارد

دلایل رنگ نگرفتن در تاتو و هاشور ابرو یکی از دلایل مهم رنگ نگرفتن میکروپیگمنتیشن استفاده از محصولات غیر استاندارد می باشد. استفاده از دستگاه ها و محصولات غیر استاندارد قطعا موجب تخریب شدن پوست می شود و سوراخ های تاتو به صورت غیر یکنواخت در سطح پوست ایجاد می شوند. اما اگر در مراکز معتبر کاشت تاتو انجام شود، نتیجه آن ایجاد سوراخ های بسیار ظریف، منظم و یکنواخت در سطح پوست ابرو و کاشت صحیح رنگدانه ها در لایه زیرین پوست می شود.

همچنین استفاده بیش از حد لیدوکائین برای بی حسی سطح پوست موجب عدم رنگ پذیری تاتو است. به دلیل این که لیدوکائین به تنهایی بر رنگ تاتو تاثیر می گذارد.

پایان

شما عزیزان میتونید با مراجعه به آدرس https://mehrnooshhabibi.com/portfolio/ نمونه کارها وپیام های رضایت از فوق تخصص آرایش دائم ، مهرنوش حبیبی را مشاهده کنید و یا با تماس با شماره تلفن 09196024742 از مشاوره های رایگان و انجام آرایش دائم بهره مند شوید.

نشانی:

جردن ، بلوار نلسون ماندلا ، نرسیده به مدرس ، رو به روی مرکز خرید الهیه ، کوچه مروارید

مهرنوش حبیبی

هر آنچه که باید درباره ی فیکانتور بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *