ترکیب رنگ تاتو : راهنمایی برای تازه کارها

با سلام با وب سایت فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی در خدمت شما عزیزان هستیم. در این مقاله درباره ی ترکیب رنگ تاتو صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

موضوع پادکست : ترکیب رنگ تاتو

توسط زهرا امیری

 

نکات مهم در زمینه ی ترکیب رنگ تاتو

کدام رنگ ها در تاتو بهترین عملکرد را دارند؟

هنگام سرمایه گذاری در خال کوبی ، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شوند: طراحی ، محل قرارگیری و اندازه ، سبک هنر تاتو.

اما یک عامل مهم که در عین حال اغلب نادیده گرفته شده ، رنگ خال کوبی شما است.

اولین و مهمترین سوال این است که “آیا من یک طرح رنگی می خواهم؟”

شما ممکن است بخواهید که تاتو شما یک طرح گل صورتی باشد ، ولی بعد متوجه شوید که رنگ صورتی روی پوست شما به خوبی نشان داده نمی شود . متناوباً ، شما ممکن است یک خال کوبی بزرگ و زرد رنگ می خواستید ، بعد متوجه می شوید که رنگ زرد یکی از سخت ترین رنگدانه ها هنگام از بین بردن رنگ با لیزر است.

هر سایه بر روی انواع مختلف پوست واکنش منحصر به فردی نشان می دهد و مهم است که تمام اجزای سازنده ترکیب شوند. در اینجا ، بهترین رنگدانه ها را با توجه به رنگ پوست ، قابلیت انعطاف پذیری و ماندگاری رنگدانه ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و جذب منحصر به فرد پوست شما ، توضیح خواهیم داد. ادامه مطلب را بخوانید و با بهترین ترکیب رنگ برای پوست خود آشنا شوید!

ترکیب رنگ تاتو
ترکیب رنگ تاتو

 

علم پوست شناسی

اگرچه این دو اصطلاح پوست و آندرتونز به راحتی با هم ادغام می شوند ، اما رنگ پوست (زیر و باریک) و زیر رنگ موارد جداگانه ای را توصیف می کنند.

رنگ پوست شما رنگ واقعی پوست شما است. نمونه هایی از رنگ پوست ممکن است شامل پرسلان ، زیتونی یا کاراملی باشد. از طرف دیگر ، Undertones گرم ، خنک یا خنثی است.

وقتی به دنبال رنگدانه متناسب با پوست خود هستید ، می خواهید رنگ جوهر را با ته رنگ پوست خود مطابقت دهید. ته رنگ پوست 3 نوع است: گرم ، خنک و خنثی.

زیر رنگ ( آندرتون) های سرد افراد را با رنگ های مایل به آبی ، صورتی یا قرمز رنگ توصیف می کند. این افراد معمولا رگهای آبی رنگشان نشان داده میشود.

زیر رنگ های گرم ، رنگ های زرد ، هلویی یا طلایی را توصیف می کنند. کسانی که دارای ته رنگ گرم هستند معمولاً رگه هایی به رنگ سبز دارند.

زیر رنگ های خنثی رنگ یکنواختی را نشان می دهند ، بنابراین رنگ زیره فرنگی با رنگ پوست سطحی شما همسو می شود. این افراد هیچ رگ قابل تشخیصی ندارند ( یا به عبارتی رگ هایشان نمایان نمیشود. )

پوست انسام بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی وجود دارد که به رنگ منحصر به فرد پوست شما کمک می کند.

 

انواع رنگ پوست
انواع رنگ پوست

سه ماده شیمیایی بیولوژیکی رنگ شما را تعیین می کند:

هموگلوبین که قرمز است. ملانین ، که عامل محافظت پوست شما در برابر آفتاب است و قهوه ای یا زرد و قرمز است. و کاروتن که به رنگ زرد و نارنجی است.

به نظر می رسد که میزان ملانین در لایه اصلی پوست شما میزان رنگ زیرین شما را تعیین می کند. هرچه ملانین کمتری داشته باشید ، رگهای شما بیشتر به رنگ آبی نشان داده می شود و رنگ چهره شما خنک تر است. هرچه ملانین بیشتری داشته باشید ، رگهای شما بیشتر به رنگ سبز نشان داده می شود و پوست شما رنگ و بوی گرمتری نیز خواهید داشت. مقدار هموگلوبین و کاروتن شما ، تنوع زیرین شما را تعیین می کند.

پس چرا باید جوهر تاتو را با ته رنگ پوست خود مطابقت دهید؟

به نظر می رسد ، دقیقاً مانند هموگلوبین ، جوهر خال کوبی شما توسط لایه ای از ملانین پوشانده میشود. پوست شما از 3 لایه تشکیل شده است ، از جمله اپیدرم (لایه بالایی) ، درم (لایه میانی) و لایه چربی زیر جلدی (از نظر فنی در زیر پوست). جوهر تاتو و ملانین در لایه درم قرار می گیرند ، اما ملانین در بالای لایه درم قرار می گیرد ، در حالی که جوهر تاتو در زیر آن قرار دارد.

این بدان معنی است که ، اگر فقط غلظت کمی از ملانین (یک ته رنگ خنک) داشته باشید ، هر رنگدانه جوهر نسبتاً خوبی نشان داده می شود ، اما رنگهای آبی و قرمز پررنگ به ویژه از آنجا که با ته رنگ پوست طبیعی شما مطابقت دارند بیشتر نشان داده می شوند.

اگر غلظت بالاتری از ملانین داشته باشید ، رنگ ملانین تحت تأثیر رنگدانه جوهر قرار می گیرد – درست همانطور که رگهای شما وجود دارد: به یاد بیاورید که رنگ آبی رگهای شما با رنگ قهوه ای / قرمز / زرد ملانین سبز شده است. بنابراین ، برای یک رنگ جوهر که به خوبی نشان داده شود ، شما باید رنگدانه های گرمتر که با مقدار ملانین موجود در پوست شما مطابقت دارند را انتخاب کنید. لازم به یادآوری است که هیچ تفاوتی در رنگ پوست تیره ندارد. بلکه غلظت ملانین است که بر ته رنگ پوست شما تأثیر می گذارد.

عوامل دیگر برای در نظر گرفتن هنگام انتخاب سایه ها و ترکیب رنگ

یک قانون خوب که باید بخاطر بسپارید این است که یا سایه ها روشن تر از رنگ پوست شما هستند یا به طور قابل توجهی تیره تر از رنگ پوست شما هستند. برای کسانی که پوست روشن دارند ، رنگدانه های قرمز و بنفش

به خوبی مکمل پوست هستند. پوست روشن همچنین جوهر سفید را به بهترین وجه می گیرد ، زیرا رنگ های تیره پوست اجازه نمی دهد رنگدانه سفید به همان اندازه که باید ، نشان داده شود. برای کسانی که پوست متوسط ​​یا برنزه دارند ، پرتقالی ، سبزی و آبی روشن به خوبی کار می کنند. برای رنگ های تیره پوست ، تیره ترین رنگ ها مانند آبی سلطنتی ، قرمز ، سرمه ای و سیاه بهترین عملکرد را دارند. سایه های روشن تر ، مانند آبی روشن و سفید ، به خوبی نشان داده نمی شوند ، در حالی که رنگدانه های تیره برای تاتو رنگ پوست را بهتر نشان میدهند.

 

رنگ های گرم و سرد
رنگ های گرم و سرد

 

قابلیت انعطاف پذیری رنگدانه

عامل دیگری که باید هنگام ترکیب رنگ مورد توجه قرار گیرد تنوع رنگ ها است:

کدام رنگ ها با ظاهر کلی شما مطابقت دارند؟ معمولاً آبی های تیره ، خاکستری تیره همه کاره ترین رنگ ها هستند. اگر میخواهید طرحتان رنگی باشد ، ترکیب رنگ کم رنگ با لباس های بیشتری مطابقت دارند ، البته اگر این موضوع هدف شما باشد. اگر خال کوبی شما بیشتر پنهان است ، موضوع تطابق رنگ و لباس نباید برایتان زیاد نگران کننده باشد.

رنگدانه چقدر ماندگار است

دانستن طول عمر رنگدانه شما به دو دلیل مهم است: به این دلیل که شما بدانید در صورت لزوم کدام خال کوبی را می توانید با لیزر از بین ببرید و اینکه بدانید با گذشت زمان کدام رنگدانه ها یکپارچگی را حفظ می کنند.

رنگدانه های زرد ، سبز و نارنجی مقاوم ترین رنگ ها در برابر حذف تاتو با لیزر هستند ، بنابراین اگر در نگرش خود نسبت به طراحی خود 20 سال بعد دوگانگی داشته باشید ، استفاده از رنگ های دیگر ایمن تر است. به طور کلی ، رنگهای زنده و غیر ارگانیک سخت ترین رنگ برای حذف هستند. جوهر سفید سریعترین محو شوندگی را دارد ، بنابراین این رنگدانه به بیشترین ترمیم نیاز دارد.

قرارگیری در معرض نور خورشید

جوهر تاتو در محلی از پوست شما قرار دارد که سلولهای پوستی مخصوص پذیرش نور هستند. به این سلولهای پوستی نور گیرنده ملانوسیت گفته می شود و در صورت قرار گرفتن پوست در معرض آفتاب ، ملانین ترشح می کند. ملانین همان چیزی است که باعث ایجاد رنگ قهوه ای برنز می شود و پس از چند ساعت گذراندن در معرض نور خورشید ، روی پوست شما ظاهر می شود. وقتی ملانین با رنگدانه جوهر مخلوط می شود ، خال کوبی شما بد رنگ می شود. اینکه چقدر وقت خود را در زیر نور آفتاب خواهید گذراند نکته قابل تاملی است ، زیرا این امر ممکن است به طور قابل توجهی ترکیب رنگ خال کوبی شما را تغییر دهد.

پوست چقدر جوهر می گیرد؟

تزریق جوهر به پوست
تزریق جوهر به پوست

 

رنگدانه های سیاه و آبی به طور کلی بهترین عملکرد را در پوست دارند : آنها به راحتی جذب پوست میشوند و با کمترین تلاش از بین می روند. افرادی که پوست متعادل تری دارند ، رنگدانه های تاتو بیشتری نشان می دهند ، در حالی که افرادی که پوست تیره تری دارند ، قبل از هر چیزی به غلظت بیشتری از رنگدانه ها نیاز دارند.

بسته به اینکه شما می خواهید طرح شما چقدر نمایان باشد ، باید رنگی را انتخاب کنید که این هدف را محقق کند: اگر می خواهید خال کوبی شما ظریف باشد ، یک رنگدانه سفید یا خاکستری را انتخاب کنید. اگر می خواهید خال کوبی شما چشم نواز باشد ، یک رنگدانه سیاه یا ترکیب رنگ تیره انتخاب کنید. در کل ، رنگ یک فاکتور مهم در تصمیم گیری برای خال کوبی است و همیشه یک تصمیم ساده نیست.

هنگامی که تمام متغیرهای مورد بحث در این مقاله را بررسی کردید ، باید با تاتو آرتیست خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه رنگ ها در طراحی مکمل یکدیگر هستند و با ظاهر کلی شما سازگار هستند. اگرچه ممکن است به طرح رنگی که در نظر دارید نرسید اما وقتی جوهر تاتویتان در برابر نور خورشید و در گذر زمان مقاومت کند و نابود نشود ، ممنون خواهید بود.

برای طراحی و ترکیب رنگ نیاز به کمک دارید؟

خب قطعا نکات بیان شده نکان بسیار کوچکی از مبحث ترکیب رنگ بود که هر انسانی باید بداند. اما قاعدتا با یک مقاله شما به صورت حرفه ای مبحث گسترده ی ترکیب رنگ را یاد نخواهید گرفت.

شما با ثبت نام در دوره ی ترکیب رنگ به تدریس فوق تخصص آرایش دائم ، مهرنوش حبیبی ، میتوانید به یک رنگ شناس ماهر تبدیل شوید.

این دوره را نه تنها به تاتو آرتیستان عزیز ، بلکه به افراد عادی ( برای آرایش های روز مره ، ترکیب رنگ لباس و پوست و … ) پیشنهاد میکنیم.

نگاهی اجمالی به دوره ی ترکیب رنگ مهرنوش حبیبی

 

 

 

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به آدرس https://mehrnooshhabibi.com/portfolio/ نمونه کارها و پیام های رضایت از فوق تخصص آرایش دائم ، مهرنوش حبیبی را مشاهده کنید و یا تماس به شماره تلفن 09196024742 از مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.

سپاس از اعتماد شما. خدانگهدار

نمونه کار های مهرنوش حبیبی متخصص زیبایی

مراقبت های بعد از تتو / صفر تا صد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *