میکروپیگمنتیشن ابرو

امروز قصد داریم تا یکی از انواع آرایش دائم ابرو ، به نام میکروپیگمنتیشن ابرو رو به شما معرفی کنیم که با اجرای آن بر روی ابروهایتان دیگر هیچ نیازی به این لوازم آرایشی که به طور موقت فرم ابروهای شما را اصلاح می کند ندارید.

میکروپیگمنتیشن ابرو

ابرو ها یکی از مهم ترین اجزای صورت هستند که تاثیر زیادی در زیبایی دارند و امروزه اکثر بانوان از مدل ابرو های خود ناراضی هستند و به هر نحوی خواستار ایجاد تغییر در آن هستند.

اگر به کیف لوازم آرایش بانوان نگاه بیندازید یکی از بیشترین اقلام آرایشی که در آن مشاهده می شود لوازم مختلفی برای اصلاح فرم ابرو و پر کردن قسمت های خالی ابرو است از مهم ترین آنها انواع مداد ها و یا سایه های ابرو هستند.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

امروزه میکروپیگمنتیشن یکی از روش بسیار معروف برای ایجاد آرایش های دائمی و نیمه دائمی است که برای اجزای صورت از جمله ابرو استفاده می شود.

اگر شما هم در ابرو و یا سایر نقاط صورت از جمله: لب، خط رویش موها، و مهم ترین آن ابروها دارید و باعث از بین رفتن اعتماد به نفس شما برای ارتباطات روزانه تان شده است به شما پیشنهاد می شود از این روش یعنی میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده کنید.

میکروپیگمنتیشن وارد کردن رنگدانه ها به فاصله ی بین قسمت رویی و زیری پوست یعنی بین درم و اپیدرم است که باعث می شود تا مدت طولانی ابروهای بی نقص داشته باشید که شما را از شر آرایش های روزانه و وقت گیر راحت می کند.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو بیشتر به درد چه کسانی می خورد؟

این تکنیک از آرایش های دائم و نیمه دائم در اکثر مواقع مورد استفاده ی بانوان قرار میگیرد اما جالب است بدانید امروزه هستند آقایانی که برای خط رویش مو های خود و یا رفع نقص در ابرو ها برای میکروپیگمنتیشن مراجعه می کنند. از بیشترین کاربرد های این تکنیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1- آن دسته از بانوانی که به استفاده از لوازم آرایش روزمره حساسیت دارند اما مایل هستند که آرایش داشته باشند.
 • 2- خانم هایی که دارای ابرو های کم پشت و یا خیلی نازک هستند.
 • 3- خانم های شاغلی که روزانه وقت برای آرایش ندارند.
 • 4- کسانی که دارای ریزش مو در ناحیه ابرو هستند
 • 5- بیمارانی که دچار آلوپسی باشند و یا شیمی درمانی انجام داده اند برای اینکه ابرو های خود را دوباره برگردانند این روش بسیار مناسب است.
 • 6- خانم هایی که به هر دلیلی از مدل ابرو های خود خسته شدند و یا خواستار تغییر در چهره ی خود هستند.
 • 7- افرادی که دارای پوستی چرب هستند و آرایش در صورت آنها ماندگاری کمی دارد.
 • 8- خانم هایی که به دلیلی ناتوانی جسمی و یا بیماری نمی توانند آرایش کنند.

همه ی موارد بالا می توانند از تکنیک میکروپیگمنتیشن ابرو برای ابرو های خود استفاده کنند.

میکروپیگمنتیشن ابرو به چه کسانی توصیه نمی شود؟

معمولا میکروپیگمنتیشن یک فرآیند بی خطر است اما برای افرادی مانند: خانم های باردار یا شیرده، بیماران دیابتی و کسانی که انسولین می زنند و افرادی که پوست آنها حساس و در معرض گوشت اضافه است توصیه نمی شود.

به طور کلی قبل از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو بهتر است به دکتر متخصص مراجعه کرده تا خیالتان راحت شود و همچنین برای انجام این تکنیک نیز به مراکز معتبر مراجعه کنید.

مدت زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو چقدر است؟

مدت زمانی که میکروپیگمنتیشن بر روی ابرو ها باقی می ماند در افراد متفاوت است و حدودا این مدت بین 6 ماه الی 3 سال است. این مدت به شرایط زیر بستگی دارد:

 • نحوه ی اجرای این تکنیک
 • آب و هوای منطقه ای که فرد در آن زندگی میکند
 • مرغوبیت رنگ به کار رفته در فرآیند میکروپیگمنتیشن ابرو  و همچنین تیره و روشن بودن رنگ که هرچه روشن تر باشد ماندگاری آن کمتر است.
 • جنس پوست فرد که هرچه خشک تر باشد مدت ماندگاری بر روسی پوست آن بیشتر است.

قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو در تهران چقدر است؟

قیمت این تکنیک در مراکز مختلف متفاوت است و بستگی به عواملی چون: نوع دستگاه، جنس رنگ بکار رفته و همچنین طرح انتخابی شخص دارد.

لازم به ذکر است که برای انجام این تکنیک بر روی ابروهایتان فقط به دنبال مراکز ارزان قیمت به هر نحوی نباشید و قبل از مراجعه از بهداشتی بودن فرآیند کار و کیفیت کار آنها و همچنین داشتن مجوز های معتبر اطمینان حاصل کنید.

تفاوت بین میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

تکنیک میکروپیگمنتیشن ابرو  و میکروبلیدینگ ابرو که هر دو از آرایش های دائم مورد استفاده برای ابرو ها هستند شباهت های زیادی باهم دارند و آن ها در: عمق کار، دوام کار، رنگ کار و دوام و پایداری شبیه به هم هستند. اما در موارد زیر باهم تفاوت دارند:

تفاوت بین میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو در تکنیک و ابزار کار

در اجرای تکنیک میکروبلیدینگ معمولا از ابزار های دستی یعنی قلم هایی مخصوص برای کشیدن خطوطی دقیقا مانند تار ابرو استفاده می کنند.

اما در تکنیک میکروپیگمنتیشن این چنین نیست و رنگدانه های مخصوص را به لایه ی میانی پوست وارد میکنند و چیزی شبیه سایه ایجاد میکنند و در آن خبری از کشیدن تار های ابرو نیست.

تفاوت بین میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو در مدت زمان اجرای کار

تکنیک میکروبلیدینگ در دو جلسه انجام می شود ابتدا در جلسه ی اول نواقص ابرو را پیدا کرده و در جلسه بعدی روش را اجرا میکنند. البته لازم به ذکر است که ماندگاری روش میکروپیگمنتیشن بیشتر است.

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 • بهتر است تا حداقل 3 و حداکثر 5 روز پس از انجام این تکنیک از استفاده از لوازم آرایشی خودداری کنید.
 • تا چند روز پس از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • اگر در ابرو های خود پوسته مشاهده می کنید هرگز آنها را نکنید و به آن دست نزنید تا از بین برود.
 • تا چند روز سعی کنید به محل ابرو ها آب نزنید و تا چند هفته اول از رفتن به استخر و شنا کردن اجتناب کنید.
 • برای محافظت در مقابل عوامل بیرونی تا 3 الی 5 روز بعد از میکروپیگمنتیشن از ویتامین آ چشمی بر ابروی خود بزنید.
 • بهتر است بعد از فرآیند میکروپیگمنتیشن تا چد روز از استفاده ی لنز های تماسی خودداری کنید.

شما می توانید از خدمات حرفه ای میکروپیگمنتیشن ابرو که در مرکز تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی رائه می شود استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی