میکروبلیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام میشود؟

میکروبلیدینگ ابرو اصطلاحی است که این روزها زیاد به گوش میرسد . تعداد خانم هایی که بخاطر ابروهای کم پشتِ نازک دائم مجبورند از مداد ابرو، ژل یا سایه براي پر کردن ابروهایشان استفاده کنند کم نیست. عده ای هم در سال های گذشته از شیوه های دائمی پر کردن و طراحی ابرو مانند تاتو استفاده نموده اند و از نتيجه، چندان دلِ خوشی ندارند. با اینهمه اگر شما هم از آن گروه خانم هایی هستید که با مشکل ابروهای کم حجم و نازک دست به گریبان هستید، به نظر میرسد ديگر وقت آن رسیده که با امتحان یکی از شیوه های جدید پر کردن ابرو چهره ی جدیدی را تجربه کنید.

میکروبلیدینگ
میکروبلیدینگ

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

ابروها مهمترين بخش صورت هستند. اگر از ابروهای تان راضی نیستید، شیوه های زيادي براي تغییر دادن آن ها وجود دارد ، از جمله ژل ابرو، مداد یا حتی تتو کردن. ولی امروز یک مورد خيلي طبيعي وجود دارد که نتایجی تقریبا دائمی دارد.

در این مطلب روش میکروبلیدینگ ابرو microblading را معرفی می کنیم که فراتر از نقاشی یا استفاده از مداد است و درست شبیه به موهای واقعی به نظر میرسد.میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی براي طراحی و فرم دهی ابروها است که از طريق قلمی که متشکل از چند سوزن است، خطوط نازک و باریکی مثل به تار موهای طبيعي ابرو را با استفاده از رنگدانه ها در نواحی خالی ابرو ایجاد ميکند . این روش باعث پرتر به نظر رسيدن ابروها ميشود و زيبايي آن را دو چندان ميکند .

تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز

در ویدئو ی زیر مهرنوش حبیبی این تفاوت را به صورت کامل شرح میدهد:

 

 

 

 

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آنها

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که دو روش از هاشور ابرو هستند در فاکتورهای مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله این فاکتورها میتوان به موارد زیر اشاره نمود .

1.ابزار مورد استفاده

ابزار مورد استفاده در میکروبلیدینگ
ابزار مورد استفاده در میکروبلیدینگ

 

میکروبلیدینگ فیبروز بصورت دستی و توسط قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است انجام ميشود . بلید دارای سوزنهایی یک بار مصرف در مدل های فلت یا اسلوپ است که فشار دست سوزن ها را بر روی پوست حرکت داده و کار طراحی را انجام می دهد . در صورتیکه میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه و قلمی دیجیتال و دارای موتور برقي با قابلیت تنظیم دور موتورانجام ميشود .

2.میزان نفوذ رنگ در غشای پوست

رنگ استفاده شده در میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ کرده و عمق زيادي ندارد از این رو میکروبلیدیگ روشی نیمه دائمی است. با این که در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه های عمیق پوست نفوذ ميکند به همین علت اثرات آن ماندگاری طولانی تری گاهی تا 5 سال دارد.

فیکانتور چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

3.میزان طبیعی شدن ابروها بعد از اتمام کار

در میکروبلیدینگ، رنگ بصورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم جهت با آن ولی در میزان های متمایز ریز و درشت کشیده ميشود از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن که در آن تمام قاب ابرو از جوهر پر ميشود ، جلوه ای طبيعي تر به ابرو ها می بخشد.

4.دوره بهبودی و هزینه

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه تری بهبود می یابد بعلاوه این که هزینه کم تر دوام کوتاهتری هم دارد. به همین علت میتوان بعنوان روشی کمتر تهاجمی براي ایجاد طراحی طبيعي ابروها به شمار میرود .

5 . مدت ماندگاری

به علت تزریق سطحی تر مواد در پوست در روش میکروبلیدینگ ابرو، میتوان گفت میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی براي زيبايي ابروها محسوب می شود این در حالیست که در شیوه میکروپیگمنتیشن به علت تزریق عمقی تر مواد در پوست ابرو، حالت جدید آن نسبت به فیبروز دائمی تر میباشد .

روش انجام میکروبلیدینگ microblading

 

 

در این روش، بعد از طراحی فرم دلخواه برای ابرو با توجه به سن و چهره، ماده بی حسی بر روی پوست زده می شود سپس با ابزار میکروبلیدینگ ابرو خطوطی به حالت هاشور در جهت روییدن موهای ابرو و به نازکی تارهای ابرو ایجاد می شود. نظم در خطوط هاشور ابرو اهمیت زیادی دارد.

مدت زمان تقریبی لازم برای انجام میکروبلیدینگ ۲ ساعت است.
به علت اینکه مقدار پذیرش رنگ در پوست همه افراد یکی نیست ممکن است کار میکروبلیدینگ نیاز به تکرار داشته باشد.

هاشور ابرو دائم چیست؟

چطور خطوط بلید را بین ابرو ها پیدا کنیم؟

این سوال ممکن است برای خیلی از شما جالب باشد. برای درک بیشتر این موضوع تصمیم گرفتیم با یک آموزش ویدئویی این مسئله را باززگو کنیم. ویدئوی زیر را با دقت تماشا کنید:

 

کشش پوست مناسب هنگام انجام میکروبلیدینگ

کشش پوست مناسب علاوه بر میکروبلیدینگ در کار با دستگاه هم اهمیت خیلی زیادی دارد و باعث کاشت رنگ بهتر و مناسبتر میشود.

در یدئوی زیر این مسئله را به طور کامل برای شما بازگو میکنیم:

 

مزیت های میکرو بلیدینگ ابرو

  • نتیجه کار به دلیل ایجاد خطوط هاشورنامنظم طبیعی تر از سایر تکنیک های قرینه سازی و پرپشت کردن ابرو است.
  • به دلیل سطحی بودن خراش های ایجاد شده در پوست، مقدار خونریزی به وجود آمده در تکنیک میکرو بلیدینگ کمتر بوده و با درد کمتری همراه است.
  • افرادی که دارای بیماری های پوستی یا ریزش مو هستند استفاده از میکرو بلیدینگ که نوعی هاشور ابرو است بسیار کمک کننده و رضایت بخش است.
  • روش میکرو بلیدینگ ابرو، از روش های طراحی نیمه دائم ابرو می باشد که بسته به نوع پوست، جنس و کیفیت رنگ استفاده شده تقریبا حدود 6 ماه تا 1-5/1 سال ماندگاری دارد و بعد از آن شروع به کمرنگ شدن می کند.

بنابراین اگر به هر دلیلی قصد تجربه و استفاده از تکنیک های دیگر برای فرم دهی به ابروهای خود داشتید، این کار به راحتی امکان پذیر است.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ
مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ

 

– روز انجام فرآیند میکروبلیدینگ ورزش نکنید

افتاب نگیرید یا با صورتی که دچار افتاب سوختگی شده به مرکز موردنظر براي انجام میکروبلیدینگ مراجعه نکنید.

– 24 ساعت پیش از انجام میکروبلیدینگ بعضی داروها، از جمله آسپیرین، نیاسین، ویتامین Eیا ایبوپروفن استفاده نکنید.

در روز انجام فرآیند الکل و کافئین استفاده نکنید.

– 3 روز قبل از میکروبلیدینگ ابروهایتان را رنگ نکنید

توجه داشته باشید در حین قائدگی حساسیت شما بیش تر خواهد بود.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

توصیه ميشود پس از میکروبلیدینگ نواحی اطراف ابرو را بطور ملایم با استفاده از پنبه و سرم نمکی تمیز کنید

از کرم هایی که براي شما تجويز شده است بطور منظم استفاده کنید به صورتی که هر 4 ساعت یک بار آن را تمدید کنید

تا یک هفته بعد هم از انجام فعالیت هایی که باعث ميشود ابروها خیس شود مانند ورزش کردن و یا آب زدن به اطراف ابروها جلوگیری نمائید.

نگران تیرگی بیش از حد ابروها بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ فیبروز نباشید چرا که حداقل 30% از آن به مرور کمرنگ شده و حالت طبيعي تری بخود می گیرد.

آیا میکروبلیدینگ عوارض دارد؟

عوارض میکروبلیدینگ
عوارض میکروبلیدینگ

 

رعایت نکردن برخی از نکات قبل و بعد از میکروبلیدینگ موجب بروز عوارض میکروبلیدینگ خواهد شد. با این اوصاف، این مدل آرایش ابرو بنا به دوام یک تا دو ساله توجه بسیاری از خانم ها را جلب نموده است. تصور کنید که همیشه یک مداد یا سایه ابرو در دست دارید مشغول ارایش ابرو هستید، نامتوازن بودن ابروها، پاک شدن آرایش ابرو بعد چند ساعت و بسیاری عوامل دیگر موجب نارضایتی شما خواهد شد.

اما میکروبلیدینگ شما را از همه این دردسرها نجات می دهد و ابروهایی طبیعی و زیبا برایتان رقم می زند. تاکید دوباره بر انجام این کار و پیشگیری از عوارض میکروبلیدینگ، انتخاب مجموعه ای است که در این حیطه کاربلد هستند و از تجهیزات مدرن و استاندارد استفاده می کنند.به طور کلی اگر بنا به رعایت نکردن نکات بد و قبل از میکروبلیدینگ دچار علائمی شدید حتما برای ترمیم و درمان اقدام نمایید.

برخی از این عوارض میکروبلیدینگ عبارتند از:

آسیب به بافت صورت در صورت استفاده قلم و سوزن نامناسب و فرو بردن عمیق

کاشت نامناسب رنگدانه ها در خطوط ایجاد شده

ترمیم دیرهنگام پوست

برش های ایجاد شده ناهماهنگ در دو ابرو

جای زخم یا اسکار

باقی ماندن خط سفید برای جداسازی ناحیه آرایشی

بعد از میکروبلدینگ چه انتظاراتی داشته باشید؟

ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را طی ميکنند تا بطور کامل بهبود پیدا کنند. رنگدانه ها در روز اول انجام درمان خيلي تیره به نظر می رسند و علت آن این است که در روزهای اول رنگدانه ها هنوز روی سطح پوست قرار دارند و بطور کامل به عمق نفوذ نکرده اند. رنگ استفاده شده به تدریج کم تر ميشود .اگر مقداری رنگدانه روی دستمال کاغذی مشاهده کردید، نترسید زیرا این ها رنگدانه های اضافه هستند یا مایع بدن هستند که بطور طبيعي از پوست خارج میشوند .

زمانی که بهبود پوست شروع شود، این قسمت دارای پوست خشک یا ذراتی شبیه به شوره خواهد بود. این مسأله شاید باعث شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو شده و از بین میروند . ولی این ها در واقع رنگ سطحی و پوست خشکی هستند که از روی ابروهای شما برطرف میشوند .

تا زمان بهبود کامل ابروها قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حتماً از ضد افتاب دارای حداقل SPF 30 استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خوشید سبب ميشود رنگدانه ها سریعتر از بین بروند.

دکاپاژ ابرو چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟

در چه مواقعی میکروبلیدینگ انجام نشود؟

هنگام بارداری از میکروبلیدینگ استفاده نکنید.

هنگام شیردهی از میکروبلیدینگ استفاده نکنید.

هنگام استفاده از داروهای بی حسی از میکروبلدینگ استفاده نکنید.

هنگامی که دیابت دارید از داروهای رقیق کننده خون استفاده میکنید، میکروبلیدینگ را صرفه نظر کنید.

هنگامی که با بیماري صرع و اختلالات ایمنی بدن مواجه هستید، میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن ممنوع است.

اگر بیماري پوستی دارید، سمت میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن نروید.

اگر شکستگی در ناحیه ابرو دارید، میکروبلیدینگ از دستور کار خارج شود.

هنگامی که آفتاب سوختگی دارید سمت میکروبلیدینگ نروید.

هنگامی که هنوز ۷۲ ساعت از اپیلاسیون شما نگذشته است.

 

نمونه کار های مهرنوش حبیبی

 

منابع:

https://opmakeup.com/microblading-training/microblading-school-how-to-get-certified/

https://lashis.co.uk/product/nvq4-eyebrow-micropigmentation-microblading/

https://aboutfacedesignteam.com/blog/orlando-micropigmentation-specialists/

https://www.onfleekbrows.co.za/6d-microblading/

https://communityimpact.com/local-news/houston/conroe-montgomery/features/business/2019/07/15/studio-c-brows-opens-montgomery-microblading-business/

https://drmasoodjafari.com/%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

https://deterland.com/get-eyebrow-microblading/

https://nilsabeauty.com/%DA%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1/%D9%85%D8%AF%D9%84-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D9%88/

https://namnak.com/%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D9%88.p53622