دکاپاژ ابرو

اصطلاح تعویض رنگ ابرو های تاتو شده را دکاپاژ ابرو می گویند که در اینجا قصد توضیح آن را داریم.

امروزه بسیارند بانوانی که برای رفع نواقص و فرم ابرو های خود به دنبال انواع و اقسام تاتو های ابرو می روند.

دکاپاژ ابرو

بعضی از این بانوان بعد از انجام عمل تاتو از مدل و رنگ آن راضی هستند اما بسیارند بانوانی که بعد از انجام تاتو از رنگ تاتو خوششان نمی آید و یا رنگ ابروها آنچه می خواستند نمی شود و یا حتی در بعضی مواقع ممکن است رنگ انتخاب شده متناسب پوست فرد نباشد و به پوست او نیاید.

دکاپاژ ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

دکاپاژ ابرو اصطلاحی است که معنای آن اصلاح نمودن رنگ بد موجود در ابروها از طریق تزریق نمودن رنگ جدید بر روی ابروها است. لازم به ذکر است که ریموو کردن تاتو برای پاک کردن تاتو ابرو استفاده می شود با دکاپاژ ابرو کاملا متفاوت است. مراحل کار دکاپاژ ابرو به شرح زیر می باشد:

مرحله ی اول :

در این مرحله همانند مرحله اول تاتو ابتدا پوست ابرو را بی حس می نمایند.

مرحله ی دوم :

دومین مرحله از دکاپاژ ابرو انتخاب سوزن است. به طور کلی دو نوع سوزن داریم سوزن های 5 سر و سوزن های 3 سر که از سوزن های 5 سر متناسب ابرو های پهن و سوزن های 3 سر مناسب ابرو های نازک است.

پس در این مرحله قبل از شروع فرآیند دکاپاژ ابرو ابتدا سوزن مناسب ابرو انتخاب می شود.

مرحله ی سوم :

در این مرحله رنگ مناسب برای ابرو که خود دارای نکات مهمی است که در قسمت های بعد ذکر خواهد شد را انتخاب میکنیم سپس دکاپاژ ابرو را آغاز می نماییم.

چه زمانی از دکوپاژ ابرو استفاده می شود؟

چه زمانی از دکوپاژ ابرو استفاده می شود؟

زمانی که ابرو های تاتو شده به رنگ دودی، سبز کم رنگ و یا صورتی باشد درصورت وجود ناخالصی نیاز به دکوپاژ ابرو وجود دارد همچنین در صورتی که شخصی بخواهد رنگ ابرو های خود را عوض کند میتواند از دکوپاژ ابرو استفاده کند.

نکاتی مهم درباره رنگ انتخابی برای دکاپاژ ابرو

یکی از مهم ترین نکاتی که در انجام فرآیند دکاپاژ ابرو بسیار حساس است انتخاب رنگ برای دکاپاژ است و برای اینکه بتوانیم رنگ درست را برای دکاپاژ ابرو انتخاب کنیم باید اطلاعاتی درباره رنگ ها داشته باشیم و بدانیم برای خنثی کردن هر رنگ ابرو باید از چه رنگی برای دکوپاژ آن استفاده کنیم.

حاصل نهایی در فرآیند دکوپاژ ابرو باید بسیار طبیعی باشد و نباید برعکس انجام آن ابروها و چهره ی فرد را زشت کند و ابروهای او را به حالت غیر طبیعی در بیاورد.

پس تمامی کسانی که در مراکز تخصصی این خدمت را برای مشتریان خود انجام می دهند باید درباره دایره ی هر رنگ، مکمل و خنثی کننده آن برای استفاده در دکاپاژ ابرو اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند بانوان محترم را از گمراهی برای انتخاب رنگ دکوپاژ ابرو در بیاورند.

همه ی ما می دانیم که در طبیعت سه رنگ اساسی و اصلی وجود دارد و آن رنگ ها قرمز، آبی و زرد هستند. و باقی رنگ ها از ترکیب نمودن این سه رنگ اصلی به وجود می آیند.

همه یرنگ ها در یک جدولی قرار دارند و متضاد هر کدام از آنها مشخص است به طور مثال متضاد و خنثی کننده ی رنگ قرمز، رنگ سبز است.

برای خنثی نمودن رنگ بنفش از متضاد آن که در زرد است استفاده می شود. همچنین رنگ نارنجی خنثی کننده ی رنگ آبی می باشد.

نمونه دکاپاژ ابرو

حالا که هر رنگ و خنثی کننده آن را شناختیم می خواهیم استفاده ی هر رنگ در دکاپاژ ابرو را بیان کنیم

  •  برای خنثی نمودن تاتو ابرویی که در آن رنگ دودی مایل به آبی زیاد باشد از رنگ نارنجی استفاده می شود.
  •  به منظور خنثی کردن تاتویی که رنگ بنفش در آن زیاد باشد رنگ زرد استفاده می کنند.
  •  ابروهایی که رنگ آن دودی مایل به سبز در آن باشد میتوان از رنگ از قرمز در دکاپاژ ابرو استفاده کرد.

گاهی اوقات در تناژ رنگ ابرو دو رنگ دیده می شود در این مواقع باید از ترکیب خنثی کننده آن دو رنگ استفاده کنیم برای مثال توضیح چند مورد از آنها خواهیم پرداخت.

برای مثال برای خنثی نمودن ابروهایی که در آن دو رنگ آبی و بنفش وجود داشته باشد باید از رنگ نارنجی ای که در آن تناژ زردی نیز وجود دارد استفاده کنیم.

در موردی دیگر از رنگ خردلی برای ابروهایی که رنگ آن بنفش مایل به قرمز باشد استفاده میکنیم

یکی دیگر از رنگ هایی که ممکن است در ابرو وجود داشته باشد وجود همزمان دو رنگ آبی و سبز در ابرو است که در این حالت می توانیم برای خنثی کردن ان از طریق دکاپاژ ابرو از رنگ نارنجی ای که مایل به قرمز باشد استفاده کنیم.

دکاپاژ ابرو به چند روش انجام می شود؟

دکاپاژ ابرو به چند روش انجام می شود؟

1- آن دسته از بانوانی که برای انجام فرآیند دکاپاژ ابرو خود وقت کافی را دارند و می توانند در تعداد جلسات بیشتر آن را انجام دهند. آن ها میتوانند در 3 الی 4 جلسه فرآیند دکوپاژ را انجام دهند که فاصله زمانی این جلسات می تواند 20 روز باشد. این روش بهترین روش برای دکاپاژ ابرو است.

2- اگر شخصی که برای دکاپاژ ابرو مراجعه می کند وقت کافی برای تغییر رنگ ابرو های خود را نداشته باشد و برای انجام فرآیند دکاپاژ عجله داشته باشد و بخواهد هر چه زودتر کار دکوپاژ ابروهایش تمام شود؛ شخصی که این خدمت را به او ارائه می دهد مجبور است فرآیند دکاپاژ و رنگ اصلی را در یک جلسه انجام دهد.

البته لازم به ذکر است که این روش به اندازه ی روش قبل خوب از آب در نمی آید.

چند نکته ی مهم برای فرآیند دکاپاژ ابرو

1- عمق سوزنی که برای این کار انجام می شود باید متناسب با نوع پوست هر فرد انتخاب شود و برای افرادی که دارای پوست های حساس باشند از سوزن هایی که عمق نفوذ آنها کمتر باشد استفاده می کنند.

2- لازم به ذکر است که رنگ های مشکی و تیره به هیچ عنوان با یک بار عمل دکوپاژ از بین نمی رود و به 2 الی 3 جلسه نیاز است.

3- بعد از تقریبا 25 روز از زمان دکاپاژ ابرو که پوست استراحت لازم را کرد اگر فرد از رنگ به وجود آمده رضایت داشت با مراجعه به مرکز تخصصی می تواند آن رنگ را هاشور نماید.

در صورتیکه از رنگ ابروی خود راضی نیستید و یا قصد تاتو ابروی خود را دارید لطفا با مرکز آرایش دائم مهرنوش حبیبی تماس بگیرید.

  مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی