آرایش دائم ابرو

یکی از عنصر های اصلی صورت ابروها هستند که ساختار اصلی صورت شما را تشکیل می دهند. آیا از تاثیر بالای آرایش ابرو بر روی چهره خود اطلاع دارید.

ابروها میتوانند چهره ی شما را غمگین و یا خوشحال نشان دهند و همچنین تاثیر بسیار بالایی در لاغر یا چاق نشان دادن صورت شما دارند. اگر فرم ابروهای شما نامناسب باشد حتی گاهی باعث پیر شدن چهره ی شما می شود.

آرایش ابرو

لوازم های آرایشی زیادی مانند: انواع و اقسام مداد ها، سایه ها و ریمل ها در رنگ ها و مارک های متنوع  برای ابرو وجود دارد که خیلی از خانم ها از آن برای آرایش ابرو استفاده می کنند اما در اکثر مواقع به فرم دلخواه برای ابرو های خود نمی رسند و همیشه از آنها ناراضی اند.

در گذشته تنها راه تغییر ابرو ها تاتو های قدیمی بودند که بسیار غیر طبیعی به نظر می آمدند اما امروزه راه حل های زیادی برای تغییر در فرم، پر پشت نشان دادن، قرینه ساختن و… ابروها وجود دارد که در مراکز آرایشی زیادی به شما بانوان عرضه می شود.

یکی از بزرگترین مزیت هایی که این روش ها دارند طبیعی نشان دادن فرم ابروهاست و با این حال که چهره ی شما را تغییر داده و زیبایی شما را دو چندان می کند اما ابرو ها و چهره ی شما را مصنوعی نمیکند و ابروها حالت طبیعی خود را حفظ خواهند کرد.

تاتوی ابرو یکی از خدمات آرایش دائمی ابرو است که از گذشته تا به حال در بین بانوان رواج داشته و دارد. در این روش کل ابرو ها تراشیده می شد و به جای آن رنگ مورد علاقه فرد را تاتو می کردند یکی از مدل های تاتو، تاتو ماژیکی قابدار بود در این نوع آرایش ابرو ، ابرو ها را به صورت قالبی تاتو می کردند.

این روش مناسب برای بانوانی است علاقه دارند که ابرو هایشان دارای قاب باشند و کاملا قرینه و یکدست باشد.

پاک کردن تاتو ابرو

گاهی در مواردی پیش می آید که فردی که ابروهای خود را تاتو می کنند از این کار خود بنا به دلایلی پشیمان میشوند و قصد پاک کردن آن را دارند.

در زمان های قدیم راه حلی برای پاک کردن تاتو ابرو وجود نداشت و بانوان مجبور بودند تحمل کنند اما امروزه روش های زیادی از جمله: پاک کردن به روش ریموو و یا از طریق لیزر وجود دارد که در مرکز تخصصی مهرنوش حبیبی به بانوان ارائه می شوند.

در روش ریموو از ماده های شیمیایی استفاده می شود که می تواند آرایش دائمی ابرو شما را از بین ببرد.

تغییر رنگ تاتو قدیمی

در مواردی نیز بعضی از بانوان از رنگ به وجود آمده در آرایش دائم ابرو خود ناراضی هستند و خواستار تغییر رنگ تاتو خود می شوند. اصطلاحی که برای تغییر رنگ ابروها به کار میرود دکوپاژ ابرو است. در این روش که ممکن است در یک جلسه و یا بیشتر صورت گیرد رنگ جدیدی که فرد مدنظر دارد را به ابرو تزریق می کنند تا رنگ ابرو ها تغییر کند.

در این روش باید اطلاعات کافی درباره ی هر رنگ و خنثی کننده ی آن داشته باشیم تا بتوانیم طبق نظر فرد رنگ تاتو او را تغییر دهیم.

همانطور که گفته شد امروزه روش های جدید زیادی علاوه بر تاتو برای آرایش دائم ابرو ها وجود دارد که خیلی بهتر از روش های قدیمی است. در این قسمت قصد داریم هرکدام را به طور مختصر برای شما بیان کنیم.

سایه ابرو

سایه ابرو

سایه ابرو که به آن میکروشیدینگ نیز گفته می شود همانند تاتو نیست و دور ابروها را قابی تشکیل نمی دهد و با تکنیک سایه گذاری جاهای خالی و کم پشت ابرو را پر می کنند و حالت طبیعی به ابروها می دهد و برای پوست های حساس نیز ضرری ندارد و ماندگاری این تکنیک آرایش ابرو حدودا 6 ماه تا یکسال است.

هاشور ابرو

 

هاشور ابرو

هاشور دائمی ابرو که به آن تاتو خطی گفته می شود یکی دیگر از روش های آرایش دائمی ابرو به صورت دائم است که با سوزن های مخصوص به صورت خطی هاشور کشیده می شود و قسمت های خالی ابرو را پر می کند. لازم به ذکر است این روش برای بانوان باردار مناسب نمی باشد.

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یکی از روشهای جدید برای آرایش دائم ابرو است که به وسیله ی دستگاه های مخصوص رنگدانه ها را در لایه ی میانی پوست وارد می کنند.

این روش برای کسانی که ابروهای کم پشت دارند یا دچار ریزش ابرو هستند و یا بانوانی بیماری آلوپسی داشته باشند با این روش می توانند آرایش ابرو دائم داشته باشند و دیگر نیازی به آرایش ابرو به صورت روزانه ندارند.

لازم به ذکر است ماندگاری این روش بین 6 ماه تا 3 سال است البته بستگی به شرایطی مانند : نوع پوست فرد، شرایط آب و هوایی منطقه ای که فرد زندگی می کند و همچنین کیفیت کار و رنگ بکار رفته در میکروپیگمنتیشن ابرو دارد.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ

روش میکروبلیدینگ ابرو یکی از طبیعی ترین روش های آرایش دائمی ابرو است که در این روش خطوطی بر روی ابرو کشیده می شود که دقیقا شبیه به تار های ابرو هستند.

در این تکنیک با استفاده از قلم هایی مخصوص که سر آنها حدود 10 تا 12 سوزن بسیار ریز دارد که قسمت های خالی ابرو را برش بسیار کم می دهد و رنگدانه ها را وارد می کند. این روش برای آن دسته افرادی که دچار بیماری های سرطان یا اختلال در سیستم خود ایمنی بدن هستند و یا دارو های رقیق کننده خون استفاده می کنند مناسب نمی باشد.

نانو بلیدینگ

این روش یکی از پیشرفته ترین روش های آرایش ابرو به صورت دائم و نیمه دائم است که اجرای آن از دستگاه های نانو استفاده می شود که از درد و خونریزی بسیار کمی برخوردار است همچنین رنگ هایی که در این روش استفاده می شود متفاوت با سایر روش ها است.

این رنگ ها بدون سرب اند و نه تنها برای پوست ضرری ندارد بلکه برای تقویت پوست مفید نیز هستند.

بولد بروز و فیبروز

روش دیگری که برای رفع نقص های ابرو وجود دارد فیبروز  و بولد بروز است. این روش همانند میکروبلیدینگ ابرو را با خطوطی شبیه به تار مو اما به طور سه بعدی پر می کند و اگر در قسمت هایی از ابرو جای خالی داشته باشید یا اینکه از قرینه نبودن ابروهای خود ناراضی باشید این روش بسیار مناسب و کم خطر است.

تمام روشهای آرایش دائمی ابرو که در بالا ذکر شد راه حل مناسبی برای تغییر در ابروهای شما است که با توجه به نیاز و سلیقه می توانید آنها را بر روی ابرو های خود اجرا کنید.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برای اجرای این خدمات آرایش ابرو حتما به مراکز معتبر و مورد اطمینان مراجعه کنید و از بهداشتی بودن مراحل کار اطمینان داشته باشید.

  مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی