مراقبت های بعد از تتو / صفر تا صد

با سلام به وب سایت فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی خوش آمدید. در این مقاله قصد داریم درباره مراقبت های بعد از تتو صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

8 نکته بعد از انجام تاتو که باید رعایت کنید

چرا مراقبت های بعد از تتو مهم است؟

تتچ چیزی فراتر از یک قطعه هنری و راهی برای اثبات سبک شخصی شماست. این یک روش پزشکی است ، زیرا هنرمند با استفاده از یک سوزن جوهر را زیر پوست شما قرار می دهد. هر زمان که پوست را باز می کنید ، خود را در معرض زخم و عفونت قرار می دهید.

با مراقبت از تاتو می توانید از بروز این عوارض جلوگیری کرده و از بهبود مناسب آن اطمینان حاصل کنید. شما و هنرمندتان هم نقش های یکسانی را در این روند بازی می کنید. علاوه بر مراجعه به یک تتوکار مجاز و معتبر ، شما باید از تتو جدید خود در خانه مراقبت کنید. کشف نحوه مراقبت از تتو خود می تواند مشکل باشد. برای متوجه شدن نکات برای مراقبت از تتو خود ، نکاتی در مورد استفاده از محصولات و موارد دیگر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

بررسی عوامل موثر بر سلامت پوست (قسمت دوم)

چگونه از خال کوبی خود مراقبت کنیم ؟

مراقبت های بعدی به محض انجام تاتو شروع می شود. هنرمند باید یک لایه نازک از پماد نفتی را روی تتو بمالد و سپس تتو را با یک باند یا بسته بندی پلاستیکی بپوشاند. این پوشش مانع از ورود باکتری ها به پوست شما می شود. همچنین از تتو در مقابل مالیده شدن لباس روی آن و تحریک شدن محافظت می کند. اجازه دهید پانسمان برای چند ساعت روی تتو بماند.

این کار به جذب هر نوع مایعات یا جوهر اضافی که از تتو نشت می کند کمک خواهد کرد. بعد از چند ساعت می توانید باند را بردارید. ابتدا دستان خود را با آب ولرم و صابون بشویید. سپس تتو را به آرامی با آب و صابون بدون عطر بشویید. پوست خود را با یک پارچه نرم خشک کنید. مقدار کمی پماد نفتی را به تتویتان بزنید. در این مرحله می توانید باند را بردارید تا پوست شما نفس بکشد. در حالی که تتو شما بهبود می یابد ، شما باید:

هر وقت بیرون می روید لباسی بپوشید که مانع تابش مستقیم آفتاب به تتو شود، در صورت مشاهده علائم عفونت یا سایر مشکلات ، با تتو آرتیست خود تماس بگیرید

شما نباید:

تا زمانی که تتویتان کاملا بهبود نیافته است نباید تتو خود را با ضد آفتاب بپوشانید ، نباید پوستتان را بخراشید یا لباس تنگی روی تتوی خود بپوشید ، به شنا بروید یا بدن خود را در آب غوطه ور کنید.

پاک کردن تاتوی ابرو

مراقبت های بعد از تتو بر اساس روزهای سپری شده بعد از انجام تتو

سرعت بهبودی شما به اندازه تتو و پیچیدگی آن بستگی دارد. خال کوبی های بزرگتر مدت طولانی تری قرمز و متورم می شوند ، زیرا آسیب بیشتری به پوست شما وارد می کنند.

 روز اول

شما با یک باند روی تاتو خود به خانه خواهید آمد. بعد از چند ساعت می توانید آن را بردارید. شما باید از تتو آرتیست خود در مورد مدت زمانی که باند باید روی تتویتان بماند سوال کنید. پس از برداشتن باند ، احتمالاً متوجه مایعی میشوید که از تتو خارج میشود.

این خون ، پلاسما (قسمت شفاف خون) و مقداری جوهر اضافی است و کاملا طبیعی است. پوست شما نیز قرمز و زخم خواهد شد. در اثر لمس قسمتی که تتو شده ممکن است پوستتان کمی داغ باشد. با دست تمیز ، تتو را با آب گرم و صابون بدون عطر بشویید. پماد نفتی بزنید. باند را بگذارید تا تتو بهبود یابد.

روزهای دوم تا سوم

خال کوبی شما تاکنون ظاهری کدر خواهد داشت. این اتفاق همزمان با بهبود پوست شما اتفاق می افتد. پوسته ها شروع به تشکیل شدن می کنند. خال کوبی خود را یک یا دو بار در روز بشویید و از یک مرطوب کننده بدون عطر و بدون الکل استفاده کنید. هنگام شستشو ، ممکن است مقداری جوهر به داخل سینک ظرفشویی ریخته شود. این فقط جوهر اضافی است که از طریق پوست شما بیرون می آید و جای نگرانی نیست.

 

روزهای چهارم تا ششم

قرمزی پوست باید کمرنگ شود. احتمالاً خواهید دید که کمی خراش بر روی تتو وجود دارد. این پوسته پوسته ممکن است کوچک یا بزرگ باشند ، به هیچ وجه این پوسته ها را نکنید  – کندن این پوسته ها می تواند باعث ایجاد زخم شود. شستشوی تتو را یک یا دو بار در روز انجام دهید و مرطوب کننده بزنید.

 روزهای ششم تا چهاردهم

پوسته ها سخت شده و شروع به پوسته پوسته شدن مجدد می کنند. به آنها دست نزنید یا سعی نکنید آنها را بکنید ، اجازه دهید آنها به طور طبیعی از بین بروند. در غیر این صورت ، امکان دارد جوهر بیرون ریخته شود و زخم ایجاد شود. در این مرحله ممکن است احساس خارش در پوست شما ایجاد شود. روزی چند بار به آرامی روی پوستتان مرطوب کننده بمالید تا خارش شما برطرف شود. اگر در این مرحله تاتوی شما هنوز قرمز و متورم است ، ممکن است دچار عفونت شده باشید. به تتو آرتیست خود یا به پزشک مراجعه کنید.

 روزهای پانزدهم تا سی ام

در آخرین مرحله بهبودی ، بیشتر پوسته های بزرگ از بین می روند. ممکن است هنوز مقداری پوست مرده مشاهده کنید ، ام

ا در نهایت باید آن را نیز پاک کنید. قسمت تتو شده ممکن است هنوز خشک به نظر برسد. آن جا را مرطوب نگه دارید تا زمانی که پوست دوباره رطوبت اصلی خود را به دست آورد.

محصولات برای مراقبت های بعد از تتو

همیشه از یک صابون ملایم و بدون عطر یا پاک کننده تتو با فرمول مخصوص برای پاک سازی محل استفاده کنید.

تتو آرتیست شما می تواند یک پاک کننده مخصوص تتو را به شما پیشنهاد دهد.

صابون های مناسب شامل موارد زیر است:

  • Dove
  • Dial
  • Neutrogena

برای یکی دو روز اول ، از یک پماد بر پایه روغن مانند A&D یا Aquaphor برای بهبود تتو استفاده کنید. ژل نفتی درجه آرایشی غیر comedogenic است ، به این معنی که منافذ پوست شما را مسدود نمی کند و باعث عفونت نمی شود. اما فقط یک لایه نازک بزنید. مالیدن لایه خیلی ضخیم لایه به پوست شما اجازه نفس کشیدن نمی دهد. بعد از حدود دو روز ، می توانید به یک مرطوب کننده مرسوم مراجعه کنید ، مانند موارد زیر:

  •  لوبردرم
  •  آوینو
  •  کورل
  • یوسرین

هرچه را انتخاب می کنید ، اطمینان حاصل کنید که بدون عطر است و فاقد مواد افزودنی مانند رنگ است چون این مواد پوست شما را خشک می کنند.

رژ لب دائم راهی برای خداحافظی با مشکلات آرایش کردن

 

 آیا می توانید از روغن نارگیل برای مراقبت های بعدی تتو استفاده کنید؟

مدتهاست که مردم از روغن نارگیل در مراقبت های بعد از تتو های خود استفاده می کنند. آنها آن را پس از بهبود تتو استفاده می کنند تا باعث درخشش طرح شود. برخی وب سایت ها ادعا می کنند که روغن نارگیل پوست زیر تتچ شما را مرطوب نگه می دارد و از عفونت محافظت می کند. با این وجود هیچ مدرک علمی این ادعا را اثبات نمی کند. قبل از قرار دادن روغن نارگیل یا سایر محصولات اثبات نشده روی تتو خود ، با پزشک خود مشورت کنید.

 

عوارض جانبی و عوارض احتمالی

چند روز اول پس از خال کوبی ، پوست شما ممکن است قرمز و دردناک باشد و دچار خارش شود. ممکن است متوجه نشت جوهر اضافی ، همراه با خون و مایعات از روی پوست شوید. این طبیعی است. اگر علائم هر یک از عوارض زیر را مشاهده کردید ، به پزشک مراجعه کنید:

عفونت تتو که از آن به درستی مراقبت نشود می تواند آلوده شود.

پوست آلوده قرمز ، داغ و دردناک خواهد بود. همچنین ممکن است چرک نشت کند. اگر تجهیزات یا جوهر مورد استفاده تتو آرتیست شما آلوده باشد ، می توانید از طریق خون به بیماریی هایی مانند هپاتیت B یا هپاتیت C ، کزاز یا HIV آلوده شوید. همچنین گزارش شده است که سایر عفونت ها ، مانند عفونت های پوستی مایکوباکتریوم غیر سل از طریق خال کوبی منتقل می شوند.

 واکنش آلرژیک :

اگر به جوهر استفاده شده تتو آرتیست خود حساس باشید ، ممکن است در محل واکنش پوستتان قرمز و دچار خارش سود. رنگ های قرمز ، سبز ، زرد و آبی بیشترین واکنش را دارند.

جای زخم صدمه ناشی از سوزن یا چیدن تاتو می تواند باعث تولید بافت اسکار در بدن شما شود. اسکارها می توانند دائمی باشند. اگرچه لازم نیست بعد از سه یا چهار ماه به طور خاص از آن مراقبت کنید ، اما چیزهایی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از تخریب جوهر انجام دهید.

باید تتو را تمیز نگه دارید.

روزانه پوست خود را با صابون ملایم و بدون بو بشویید.

تتویتان را مرطوب و هیدراته نگه دارید.

برای مرطوب نگه داشتن پوست خود مقدار زیادی آب بنوشید.

به آنچه که می پوشید دقت کنید.

لباس SPF بپوشید تا خورشید تتوی شما را از بین نبرد.

از استفاده از پارچه هایی که میتوانند پوستتان را بخراشند مانند پشم که به تتویتان آسیب میرساند ، خودداری کنید.

از افزایش یا کاهش وزن اضافی خودداری کنید چون این کار می تواند تاتو را کشیده یا تحریف کند.

پایان

خب دوستان این مطالب نکاتی بودند که باید بعد از تتو کردن  رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

عزیزان شما میتوانید برای دیدن نمونه کارهای تتوی خط چشم ، تتوی خط لب ، تتوی ابرو و … که توسط فوق تخصص آرایش دائم مهرنوش حبیبی انجام شده است به پیج اینستاگرامی به آدرس https://www.instagram.com/mehrnoshhabibi/ مراجعه کنید و از مشاوره رایگان این هنرمند بهره مند شوید.

ممنون که با نگاه گرمتان یاریمان کردید.

خدا یار و نگهدارتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *