هر چیزی که باید راجع به بی حسی قبل از تاتو ابرو بدانید

بسیاری از افراد به درد حساس هستند و همیشه برای آن ها سوال است که تاتو زدن به چه اندازه ای درد دارد؟ آیا می توان آن را با بی حسی قبل از تاتو از بین برد؟ پاسخ به این سوال کمی دشوار است!

بسیاری از تاتو آرتیست ها اعتقاد دارند که نباید از این محصولات برای از بین بردن درد تاتو استفاده شود با این حال در بازار می توان محصولاتی از کمپانی های مطرح لوازم تاتو دید که برای این منظور ساخته شده اند. از آن جمله می توان به اسپری ها، کرم ها، ژل ها و فوم ها اشاره کرد.ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با عملکرد این محصولات و تاثیرات آن ها آشنا کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که آیا بی حسی ها برای تاتو ضرر دارند؟

بی حسی قبل از تاتو ابرو
بی حسی قبل از تاتو ابرو

 

مراقبت های قبل از تتو ابرو

استفاده از کرم ها و ماسک های لایه بردار را از 7 روز قبل متوقف کنید تا پوست ناحیه ابروها نازک و ضعیف نباشد. همچنین بسیار ضروریی است که تا یک ماه بعد از تتو ابروها یا هر نوع تتوی آرایشی دیگر، از این لایه بردارها استفاده نکنید، چون باعث کمرنگ شدن رنگدانه و جوهر تتو میشود.

اگه از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، حتما قبلا با پزشک مشورت کنید و در صورت تایید و اجازه پزشک، برای مدت محدودی قبل از انجام تتو، استفاده از دارو را قطع کنید. این کار ممکنه عواقب داشته باشد (هم قطع داروها و هم تتو کردن در حالی که از رقیق کننده استفاده می کنید)، بنابراین حتما و حتما با پزشک مشورت کنید.

مرتبط: فیبروز ابرو چیست و چگونه انجام میشود؟ به همراه نمونه کار ها حتما بخوانید.

نکته:

این توصیه همچنین درباره مصرف آسپیرین هم هست. بهتره استفاده از چای سبز، ویتامین E و بقیه داروهای گیاهی رو هم از 3 روز قبل متوقف کنید.

اگه در حال درمان بیماری سرطان هستید، باید تتو رو به بعد از پروسه درمان موکول کنید و حتما با مشورت پزشک متخصص این کار رو انجام بدید.

از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.

 

 تاتو ابرو
تاتو ابرو

تاثیر بی حسی قبل از تاتو در رنگ پذیری تاتو و هاشور

در زمان استفاده از پماد بی حسی قبل از تاتو در نظر داشته باشید که حتی قوی ترین انها هم 20 تا 30 دقیقه زمان برای بی حس کردن پوست لازم دارند..

مواردی که برای تاثیر پذیری بهتر بی حسی تاتو و رنگ پذیری بهتر باید انجام دهید :

– استفاده از اسپری لیدوکایین باعت کم شدن رنگ پذیری و ریزش رنگ پس از آن میشود، حتی حین کار  هم استفاده نشود.

2- برای بی حسی از پماد هایی  استفاده شود که درصد لیدوکایین کمتری ( 4%) داشته باشد و با سلافن به طور کامل کاور شود.

3- برای ابرو نیم ساعت و چشم45 دقیقه ( البته بسته به نوع بی حسی مورد استفاده این زمان متغیر میباشد)

4- قبل از بی حسی موضع یا اطراف آن تیغ زده شود تا بهتر اثر کند.

5- بی حسی حین کار بخصوص برای چشم استفاده نشود باعث رنگ بری میشود.

6- هرچه موضع بیحس تر رنگ پذیری کمتر.

7- عمق سوزن خط چشم نیم تا یک میلیمتر.

 

دیگر موارد تاثیر بی حسی قبل از تاتو بر بدن :

– اگر مشتری آلرژی داشت 6 ساعت قبل از تاتو ستیریزین بخورد و بعد از تاتو چند روز ادامه دهد .

– برای خط چشم مجاز نیستیم مدام حرکت را تکرار کنیم  چرا که باعث ورم شدید و آسیب میشود .

– هنگام تاتو خط چشم چند بارقطره آب مقطر چشمی یا اشک مصنوعی در چشم میریزیم تا هرچه رنگ در چشم رفته شسته شود و بیرون بیاید وگرنه چشم آسیب میبیند

– مراقبت بعد از تاتو  و هاشوربستگی به مشتری دارد.

– اگر  فرد پس از تاتو خیلی زخم و خونریزی داشت 2 یا 3 بار تتراسایکلین بعد پماد چشمی A و اگر کمتر بود یکی دوبار جنتامایسین بعد ویتامین A

– هرچه آنتی بیوتیک بیشتر رنگ بری بیشتر

– اگر فرد از آسپرین استفاده میکند رنگ پذیری کمتر میشود.

– با توجه به اینکه رنگها کیفیت سابق را ندارند ولی نحوه صحیح زدن تاتو و هاشور، فشار و زاویه دست مناسب ، مکث رنگ به مدت و دفعات لازم ، مراقبت بعد از تاتو و در نهایت نحوه ترکیب صحیح رنگ دوام تاتو و هاشور را بالا میبرد.

 

تاثیر بی حسی قبل از تاتو
تاثیر بی حسی قبل از تاتو

 

ضروری ترین مراقبت های بعد از تتو ابرو

7 تا 14 روز بعد از تتوی ابروها، از شستن و مرطوب و خیس کردن ناحیه ابروها خودداری کنید.

2.باید تمام طول این یک تا 2 هفته، ابروها رو خشک نگه دارید و برای کاهش خارش پوست ابرو، پمادهای مخصوص که به شما داده میشود را با چوب پنبه (یه لایه نازک) به آننواحی بزنید، بعد از 7 روز می توانید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید تا به افزایش عمر تتو کمک کند.

3.پوست روی تتو بعد از یک تا دو روز، پوسته پوسته میشود که باید اجازه بدهید خودش و خود به خود این پوسته ها جدا شوند و بریزند. اگه خودتان این پوسته ها رو بکنید، ممکن است جوهر تتو از پوست خارج شود و ابروهایتان کمرنگ شود. همچنین نباید اسکراب بزنید یا ابروها رو با دست بمالید!

4.حداقل تا 7 روز بعد از تتو، نباید از مواد آرایشی برای ابروها و اون ناحیه استفاده کنید.

مرتبط: آیا می توانم با داشتن تتوی ابرو قدیمی میکروبلیدینگ کنم؟ حتما بخوانید.

نکته پایانی

پوست ابروها بعد از تتو، بسیار حساس و در معرض آسیب قرار می گیرد و زخم میشود، بنابراین عمل به توصیه های بالا، خیلی ضروری است. حتما کسی که تتو رو برایتان انجام میدهد، باید حرفه ای و متعهد باشد تا هم کارش رو درست انجام دهد و نتیجه خوبی ایجاد کند و هم نکات بهداشتی و ایمنی و سلامت شما رو رعایت کند.

در صورت تکرار بیش از حد تتو یا فشار آوردن زیاد در پوست در حین تزریق رنگ، ممکن است پوست دچار گوشت اضافی شود که باید حتما به افراد حرفه ای و ماهر مراجعه کنید.

مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی ، با سابقه ای درخشان، آماده ارائه خدمات زیبایی صورت با بهترین و امن ترین روش ممکن، برای بدست آوردن زیبایی دائمی شما عزیزان میباشد.

جهت انجام آرایش دائمی یا آموزش دیدن با ما تماس بگیرید.

شماره تماس : 09196024742

 

نمونه کار های مهرنوش حبیبی

 

 

منابع:

https://mvabeauty.com/services/cosmetic-tattooing/combination-eyebrow-tattooing/

https://www.beautifulbrowsbymonika.com/monika-nuon

https://misstram.edu.vn/ky-thuat-su-dung-te-may-toan-chinh-xac/

https://tatooacademy.com/tattoo-care/

https://inkingstudio.com/%D8%A8%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AA%D9%88/

https://tatooacademy.com/types-of-numbness/

http://www.arayar.com/fa/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-181/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%BE%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%AA%D8%AA%D9%88-1422/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *