روش های حذف غیر لیزری تاتو لب

سلام. به وب سایت فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی خوش آمدید. در مقاله ی قبل درباره ی روش های لیزری برای حذف تاتو لب صحبت کردیم و قصد داریم در این مقاله درباره ی روش های حذف غیر لیزری تاتو لب صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

معرفی چند روش حذف غیر لیزری تاتو لب :

بیشتر پزشکان هیچ روش دیگری برای از بین بردن خال کوبی لوازم آرایشی را توصیه نمی کنند زیرا لیزر درمانی ایمن تر ، موثرتر و سریعتر است.

با این حال ، از آنجا که بیماران اغلب تیرگی ناحیه لب در اثر لیزر را بسیار ناراحت کننده می دانند ، درمان های غیر لیزری گزینه مناسبی هستند. برخی از روشهای دیگر برای از بین بردن خال کوبی لب ، روش محلول نمک ،خراشیدن لب و برداشتن تاتو با جراحی است.

راهنمای کامل درباره ی آرایش دائم

تکنیک SALT-SALINE :

این روش از تکنیک “پوسته ریزی کنترل شده” استفاده می کند. این روش با خال کوبی محلول نمک در مناطقی که جوهر ناخواسته وجود دارد و میخواهید حذف کنید آغاز می شود. این محلول ها به عنوان عوامل پیوند دهنده عمل می کنند که رنگدانه را به سمت بالا و خارج از پوست می کشند. پس از آن ، پوسته ای روی پوست ایجاد می شود که در نهایت می ریزد. نتیجه این است که خال کوبی به میزان قابل توجهی سبک تر یا کاملاً از بین خواهد رفت.

این روش در بین تاتو آرتیست هایی که به لیزر دسترسی ندارند محبوب است. با این حال ، اشکال این روش این است که باعث آسیب به اپیدرم می شود. این موضوع باعث می شود که میزان زخم در مقایسه با روش های لیزر بسیار بیشتر باشد.

تکنیک SALT-SALINE از روش های حذف غیر لیزری تاتو لب
تکنیک SALT-SALINE از روش های حذف غیر لیزری تاتو لب

 

DERMABRASION :

Dermabrasion یا ‘ خراشیدن پوست ‘ یکی دیگر از روش های غیر لیزری است که برای از بین بردن خال کوبی های زیبایی استفاده می شود. بعد از بی حسی یا یخ زدگی ناحیه ، یک برس سایشی از ابزار ، پوست خال کوبی شده را لایه برداری می کند. این روش لایه های میانی و رویی پوست را که حاوی رنگدانه هستند از بین می برد.

درمابریژن اساساً یک زخم خام ایجاد می کند که به بدن کمک می کند رنگدانه را بیرون بکشد. با این حال ، این نتیجه نامطلوب زخم شدن لب ها است ، که یک منطقه بسیار قابل مشاهده از بدن است. در نتیجه ، متخصصان برای از بین بردن خال کوبی لب اغلب این روش را توصیه نمی کنند.

DERMABRASION از روش های حذف غیر لیزری تاتو لب
DERMABRASION از روش های حذف غیر لیزری تاتو لب

 

جراحی :

برخی از متخصصان توصیه می کنند ناحیه خال کوبی شده را نیز خارج کنید. این یک روش بسیار تهاجمی است و فقط پزشک می تواند در صورت نیاز به انجام این روش به شما توصیه کند. در این روش یک پزشک در واقع پوست خال کوبی شده را برش می دهد. سپس مناطق اطراف را دور هم جمع کرده و آنها را می بندد.

از آنجا که خال کوبی لب فقط یک منطقه کوچک را پوشش می دهد ، برداشتن تاتو با جراحی می تواند گزینه خوبی باشد. یک جراح پلاستیک باتجربه می تواند مقدار مناسبی از لب را خارج کند و هیچ گونه تغییر شکلی در لبتان ایجاد نکند. یک پزشک می تواند این روش را در یک جلسه تکمیل کند و این روش نیز کمی ارزان تر از لیزر است.

با این حال ، برداشتن تکه ای از لب با جراحی بسیار دردناک تر است و شامل یک دوره بهبودی طولانی تر است. به همین دلیل ، درمان های لیزری گزینه های بهتری برای از بین بردن خال کوبی های آرایشی هستند. قبل از اینکه در مورد جراحی فکر کنید ، بهتر است خال کوبیتان با چندین جلسه لیزر برداشته شود.

 

همانطور که قبلاً بحث شد ، لیزرهای Q switched و PICO در از بین بردن خال کوبی لب بسیار موثر هستند. هنگامی که این روش های درمانی با شکست مواجه می شوند یا امکاناتش برای شما وجود نداشت ، می توان از برداشتن تاتو با جراحی به عنوان آخرین چاره استفاده کرد.

راهکار های خانگی برای زیبایی لب

 

اقدامات احتیاطی قبل از حذف تاتو لب :

هر روشی را که انتخاب کنید ، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید تا بهترین نتیجه را به ایمن ترین شکل ممکن بگیرید.

با یک متخصص مشورت کنید و در مورد نگرانی های خود بحث کنید تا بهترین روش درمانی را برای شما تعیین کند.

  1. قبل از برداشتن تاتو اجازه دهید تا خوب شود. روند بهبودی می تواند تا دو ماه طول بکشد.
  2. یک متخصص پوست معتبر و دارای هیئت مدیره و متخصص در از بین بردن خال کوبی ها را انتخاب کنید.
  3. بررسی کنید که تأسیساتی که انتخاب کرده اید و ابزارهای مورد استفاده در بهترین وضعیت بهداشتی قرار دارند.
  4. هنگام انتخاب روش لیزر ، از یک “نقطه آزمایش” استفاده کنید تا ببینید جوهر چگونه پاسخ می دهد. قبل از روشن شدن جوهر ممکن است تیره شود ، بنابراین یک آزمایشگاه به شما نشان می دهد که چه انتظاری میتوانید داشته باشید.

 

تاتوی لب
تاتوی لب

 

هزینه برداشتن تاتوهای لب

در مورد هزینه برداشتن تاتو لب جواب مشخصی وجود ندارد. این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد که می تواند به شدت روی هزینه تأثیر بگذارد. بعضی از اینها نوع روشی است که شما انتخاب می کنید ، جایی که آن را انجام می دهید ، تعداد جلسات مورد نیاز و سطح مهارت پزشک است.

  • تکنیک های غیر لیزری ممکن است بین 100 تا 1000 دلار باشد.
  • هزینه هر جلسه لیزر درمانی می تواند بین 100 تا 500 دلار باشد.
  • در مورد برداشتن تاتو با خط لب ، کل هزینه بین 200 تا 500 دلار است

 

می توان نتیجه گرفت که روش های لیزری برای از بین بردن تاتوی لب ایده آل هستند. اینها نسبت به روش های غیر لیزری موثرتر ، کم درد تر و ایمن تر هستند. در صورت عدم دسترسی به درمان های لیزری ، میتوانید روش های غیر لیزری را امتحان کنید.

پایان

با این حال ، هر روش خطرات و عوارض بالقوه خاص خود را دارد. اگر اقدامات احتیاطی درستی انجام ندهید ، ممکن است وضعیت شما نسبت به قبل بدتر شود.

پس برای اینکه این دردسرها را نداشته باشید ، بهتز است برای حذف یا تاتو کردن لب هایتان به یک فوق تخصص مثل مهرنوش حبیبی مراجعه کنید.

میتوانید نمونه های کارهای این هنرمند را در این لینک ببینید و از مشاوره ی رایگان ایشان هم بهره بگیرید.

ممنون که باز هم با ما همراه بودید ، خدانگهدار.

همچنین میتوانید از خدمات بی نظیر آرایش دائم لب مهرنوش حبیبی بهره ببرید.

حجیم سازی لب

خط لب دائم

رژ لب دائم

شیدینگ لب

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *