چگونه ابروهای پرپشت داشته باشیم؟

موضوع پادکست : چگونه ابروهای پرپشت داشته باشیم؟

توسط زهرا امیری

 

با سلام. با وب سایت فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی در خدمت شما عزیزان هستیم. در این مقاله میخواهیم راه و روش هایی که باعث میشوند ابروهایی پرپشت داشته باشیم را بررسی کنیم.

در حال حاضر ابروهای پرپشت مد هستند ولی متاسفانه همه ی ما با ابروهای پررنگ و پرپشت به دنیا نیامده ایم و یا در طول این سال ها آنها را آنقدر کنده ایم که دیگر رشد نمی کنند. در هر صورت می توانید از طریق برخی از روش های درمانی طبیعی و یا ایجاد یک ظاهر با آرایش ، شکل و ضخامت ابرو خود را بهبود ببخشید. اگر هدف شما رشد ابروهایتان است ، باید به یاد داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد و صبر کردن نکته ی اصلی این کار است.

 

ابروهای پرپشت
ابروهای پرپشت

 

1.برای داشتن ابروهای پرپشت از استفاده از موچین خودداری کنید

از موچین استفاده نکنید.

یکی از بهترین راه ها برای کمک به رشد ابروها این است که از استفاده از موچین خودداری کنید تا زمانی که ابروهایتان ضخامت مورد نظر را به دست بیاورد. موج دار شدن و رشد کردن موهای زائد ممکن است وسوسه انگیز باشد ( که آن ها را بکنید ) ، اما در صورت نکندن و ادامه رشد آنها ابروی شما تقریبا به شکل ابروی سابقتان میشود . حدود شش تا هشت هفته طول می کشد تا ابروها دوباره رشد کنند، بنابراین سعی کنید صبور باشید.

 

 

2- ابروهایتان را لایه برداری کنید

ابروهای خود را لایه برداری کنید. روزانه از اسفنج لایه بردار یا برس نرم برای از بین بردن سلولهای مرده پوست از ابرو و تحریک فولیکول های مو استفاده کنید. با گرفتن اسفنج یا قلم مو ، حرکات نرم و دایره ای را روی ابروهای خود انجام دهید

3.رژیم غذایی مناسب داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که بدنتان مواد مغذی مناسب را دریافت می کند. اگر رژیم غذایی شما فاقد ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای حفظ سلامت بدن است ، این می تواند یکی از مواردی باشد که به عدم رشد مو در ابروهای شما کمک می کند. سعی کنید رژیم غذایی خود را غنی از ویتامین B ، امگا 3 ، آهن ، پروتئین و روی نگه دارید و همیشه به اندازه کافی آب بنوشید. همچنین می توانید از مکمل ویتامین B مانند بیوتین برای کمک به رشد مو استفاده کنید.

4.روش بعدی برای داشتن ابروهای پرپشت استفاده از روغن کرچک است

روغن کرچک بزنید.

روغن کرچک یک داروی قدیمی است که به تحریک رشد ابرو کمک می کند. یک پنبه را در روغن کرچک خیس کنید و هر شب آن را به ابروهای خود بمالید. بگذارید روغن یک شب بماند و صبح آن را با مقداری پاک کننده بشویید. تغییرات ممکن است طی سه تا چهار هفته انجام شود.

 

5.ابروهای پرپشت با استفاده از روغن نارگیل

از روغن نارگیل استفاده کنید.

روغن نارگیل فواید بسیار زیادی دارد ، یکی از این فواید این است که یک مرطوب کننده طبیعی است و همچنین توانایی سرعت بخشیدن به رشد مو را دارد. روغن نارگیل را به نوک انگشتان خود بمالید و روی ابروهایتان بزنید ، تا یک شب بماند. صبح با آب گرم بشویید.

 

6.ماسک روغن زیتون و عسل

مخلوطی از روغن زیتون و عسل ایجاد کنید.

روغن زیتون سرشار از ویتامین E است و بنابراین می تواند به تحریک رشد مو کمک کند. 1/2 قاشق چای خوری روغن زیتون را اندازه بگیرید و با چند قطره عسل مخلوط کنید. به مدت چند دقیقه مخلوط را روی ابروهای خود ماساژ دهید. اجازه دهید این ترکیب به مدت 30 دقیقه روی ابروهای شما قرار بگیرد و سپس با آب گرم بشویید.

توجه داشته باشید که عسل یک روشن کننده طبیعی است و در صورت استفاده مکرر می تواند رنگ ابروهای شما را تغییر دهد.

7.روش بعدی برای ابروهای پرپشت استفاده از ماسک شیر است

به ابروها شیر بزنید.

از آنجا که شیر دارای ویتامین D زیادی است ( ویتامین D ماده مغذی ای ایت که باعث رشد مو می شود ) پس استفاده از آن برای ابروها می تواند مفید باشد. یک پنبه را به یک لیوان شیر کامل آغشته کرده و به ابروها بمالید و شیر را بگذارید تا خشک شود. سپس ، با آب گرم بشویید.

 

 

8.از مکمل ها و داروهایی که برای داشتن ابروهای پرپشت مناسب هستند استفاده کنید

از محصولات درمانی برای رشد ابرو استفاده کنید. اگر صبر و حوصله برای رشد ابروهایتان یا استفاده از روش های طبیعی هیچ نتیجه ای نداشته است ، می توانید از یک روش درمانی رشد برای تحریک رشد موهای خود استفاده کنید. تعدادی از روش های درمانی رشد وجود دارد که می توانید برای ابروهای خود خریداری کنید ، بنابراین با تحقیقات کافی باید بتوانید محصولی را پیدا کنید که متناسب با ضخامت مورد نظر برای ابرویتان باشد.

آرایش ابرو و درست کردن ابروهای پرپشت با محصولات آرایشی

ابروهای پرپشت با محصولات آرایشی
ابروهای پرپشت با محصولات آرایشی

 

1.تعیین کنید که ابروهای شما چگونه باید باشد و فرم دلخواهتان را مشخص کنید

تعیین کنید که ابروهای شما چگونه باید باشد و فرم دلخواهتان را مشخص کنید. قبل از استفاده از هرگونه آرایش ، باید مشخص کنید که طبیعی ترین حالت برای ابروها و شکل مورد نظر شما برای آرایش ابروهایتان چیست. برای تعیین طول مناسب برای ابروهایتان ، از مداد استفاده کنید و زاویه 45 درجه را از بیرون بینی تا گوشه خارجی چشم اندازه بگیرید. به طور سنتی ، ابرو شما باید در جایی که مداد و ابرویتان به هم میرسند ختم شود. لبه خارجی باید موازی یا کمی بالاتر از لبه داخلی باشد.

قسمت داخلی ابرو باید با مرکز سوراخ بینی شما در یک خط قرار بگیرد. قوس ابرو باید بالای یک سوم خارجی چشم شما قرار بگیرد

اگر فرم صورتتان بیضی است ، ممکن است بخواهید ابروهای قوسی که کمی بلند تر هستند داشته باشید

برای صورت قلبی یا مربع ، یک ابرو گرد انتخاب کنید

برای صورت مستطیل ، ابروهای خمیده را امتحان کنید

و اگر صورت گرد دارید ، یک ابرو قوس دار انتخاب کنید.

2.ابروهای خود را برس بزنید

با استفاده از یک قلم مو ، ابروهای خود را به سمت بالا برس بزنید ، از زیر زاویه ابروهای خود شروع کنید ، از ضخیم ترین قسمت ابرو شروع کنید و تا انتهای ابرو برس بزنید. این کار به شما این امکان را می دهد که ببینید کجای ابروهای شما ناهموار یا پراکنده است.

3.برای داشتن ابروهای پرپشت از مداد ابرو استفاده کنید

از مداد ابرو استفاده کنید.

اگر به دنبال ایجاد ابروی پرپشت هستید ، یک مداد ابرو شبیه سایه ابروهایتان یا کمی تیره تر انتخاب کنید و ابروهای خود را به آرامی در مناطقی که موهای شما کم پشت است پر کنید. برای شبیه شدن به موهای ابروهایتان از ضربه های کوتاه و مانند خط تیره استفاده کنید

اگر میخواهید خط هایی که با مداد میکشید با ابروهای شما همرنگ باشند ، از ضربات کوتاه در وسط ابروهایتان استفاده کنید. فقط روی ابروها نکشید – آنها را با هم مخلوط کنید تا طبیعی به نظر برسند.

لبه های ابروهای شما باید کمی پراکنده تر از مرکز باشد تا جلوه ای طبیعی ایجاد کند.

 

 

4.ابروهای پرپشت با استفاده از پودر

بعد از اینکه ابروهای خود را با مداد پر کردید ، رنگ پودر مورد نظر خود را انتخاب کنید (اگر به دنبال ابروهای تیره هستید از سایه تیره تر استفاده کنید و اگر می خواهید ابروهای خود را روشن کنید سایه روشن تری انتخاب کنید).

با استفاده از یک برس زاویه دار ، نوک برس را به پودر آغشته کرده و سپس آن را به ابروی خود بمالید. این کار را تا زمانی که به فرم و رنگ دلخواه ابرویتان نرسیدید ادامه دهید.

مراقب باشید که بیش از حد یک قسمت  را پر نکنید – چون شما فقط سعی در ایجاد یکنواخت ترین ابرو دارید.

بعد از اینکه رنگ و ضخامت دلخواهتان را به دست آوردید ، یک برس قرقره ای یا برس ریمل تمیز را روی ابروی خود بکشید تا صاف شود و شکل دلخواهتان را به آن ببخشد.

 

5.ابروهایتان را به شکل دلخواهتان در بیاورید

ابروهای خود را تنظیم کنید. شما ممکن است به ظاهری که می خواهید رسیده باشید ، اما برای آن که ظاهرتان در طول روز حفظ شود  باید یک ژل شفاف یا رنگی بزنید. ژل را به ابروهای خود بزنید تا موها و آرایشتان را نگه دارد.

 

 

6.ابروهای خود را با پودر پرپشت کنید

مرحله آخر برای رسیدن به ابروهای پرپشت و تیره ، برجسته کردن آنها روی صورت است. با استفاده از یک برس کرکی ، آن را در پودر شفاف فرو ببرید و سپس در اطراف محیط ابروها مسواک بزنید تا شکل مورد نظرتان را پیدا کنید. با این کار لبه ها حتی بیشتر برجسته می شوند و ابروهای شما تیزتر به نظر می رسند.

روش سریع و آسان برای داشتن ابرو های پرپشت و زیبا

مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی ، با سابقه ای درخشان، آماده ارائه خدمات زیبایی صورت با بهترین و امن ترین روش ممکن، برای بدست آوردن زیبایی دائمی شما عزیزان میباشد.

در این مرکز، زیبایی بر اساس آناتومی صورت هر شخص و بر اساس چشم، ابعاد بینی، پهنای پیشانی و فاصله ی چشم ها از هم با استفاده از ابزارها، دیوایدر و اپلیکیشن مخصوص طراحی و قرینه سازی انتخاب و اعمال میشود.

کلیه خدمات در محیطی کاملا استریل و دارای مجوز وزارت بهداشت با کیتهای یکبار مصرف برای هر نفر انجام میشود.

در مرکز فوق تخصصی آرایش دائم مهنوش حبیبی کلیه ی خدمات ابرو به شکل تخصصی انجام میشود که نمونه ی کار ها را میتوانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.

نمونه کار های مهرنوش حبیبی

برای مشاهده ی خدمات ابرو به لینک های زیر مراجعه کنید:

پاک کردن تاتو ابرو

تاتو ماژیکی

دکاپاژ ابرو

سایه ابرو دائمی

هاشور ابرو دائم

میکروپیگمنتیشن ابرو

بولد بروز

فیبروز ابرو

میکروبلیدینگ ابرو

نانو بلیدینگ ابرو

اینستاگرام مهنوش حبیبی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *