فیکانتور چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

با سلام. به وب سایت فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی خوش آمدید. در این مقاله قصد داریم راجع به فیکانتور صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

پادکست

موضوع پادکست : فیکانتور

توسط الهام یوسفی

 

فیکانتور چیست؟

فیکانتور(PHI+CONTOUR) یک متد جدید برای انجام تاتو خط چشم ، تاتو خط مژه ، تاتو سایه چشم و تاتو لب می باشد این متد توسط آکادمی فی”(phi) و آقای برانکو بابیک (رئیس آکادمی فی) ایجاد شده است .

پایه اصلی متد فیکانتور ایجاد قرینه سازی و رفع عیب ها در قسمت پلک ها و لب ها می باشد یکی دیگر از کارهای که در متد فیکانتور انجام می شود ،حجیم سازی و تغییر رنگ (بر طرف کردن کبودی یا سفیدی) در لب ها  می باشد به صورتیکه بیشترین هماهنگی و زیبایی را با بقیه اجزاء صورت داشته باشد و در عین حال ، ظاهری طبیعی صورت حفظ شود.به صورت کلی در متد فیکانتور با استفاده از خطای دید قسمت های از صورت را کوچکتر یا بزرگتر می کنند یا تغییر رنگ می دهند تا ظاهر صورت زیباتر و هماهنگ تر با قسمت های دیگر شود.

دستگاه مورد استفاده برای متد فیکانتور چیست؟

برای انجام فیکانتور از دستگاه میکروپیگمنتشن استفاده می شود البته آکادمی فی (phi) دستگاه مخصوصی برای این کار طراحی کرده که تصویر پایین می توانید ببینید.

طراحی خط چشم و لب  :

در متد فیکانتور ، طراحی خط چشم و لب بر اساس فرم کلی صورت فرد با نسبت های طلایی طراحی می شود . یعنی حالتی که طرح خط چشم و لب کاملا متناسب و بقیه اجزاء صورت باشد و حالت کاملا طبیعی داشته باشد .

هدف اصلی در طراحی خط چشم قرینه سازی ، برجسته کردن خطوط دور چشم و برطرف کردن عیبهای چشم می باشد.

هدف اصلی در طراحی لب ، قرینه سازی ، تغییر رنگ لب ها (برای از بین بردن سیاهی یا سفیدی لبها ) ، حجم دادن به لبها و برطرف کردن عیبهای لب می باشد.

استفاده از تکنولوژی در متد فیکانتور :

یکی از کارهایی که در متد فیکانتور استفاده می شود استفاده مختلف از تکنولوژی است یکی از این تکنولوژی ها یک اپلیکشن بسیار کاربردی برای قرینه سازی لبها و خط چشم  است.

رنگ های استفاده شده در متد فیکانتور

رنگ های استفاده شده در متد فیکانتور
رنگ های استفاده شده در متد فیکانتور

 

رنگ های فیکانتور ساخت کشور آلمان هستند این رنگ ها به خاطر ویژگی های زیر یکی از بهترین رنگ ها برای استفاده برای استفاده در آرایش دائم  هستند.

مواد استفاده شده در رنگ های کاملا گیاهی هستند و بعد از مدتی کاملا جذب پوست می شوند.

در ترکیبات رنگهای فیکانتور از ترکیبات حساست زایی مانند عنصر نیکل استفاده نشده است که این امر باعث می شود که این رنگ ها حساسیت زا نباشند.( حساست زا بودن عنصر نیکل در بعضی از جواهرات بدلی که باعث قرمزی و خارش می شوند کاملا مشهود است.

تاتو کار با متد فیکانتور

کسی که کار آرایش دائم را بر اساس متد فیکانتور انجام می دهد باید مدرک آکادمی فی را داشته باشد . کسانی که مدرک فیکانتور را کسب می کنند به آنها لوگوی مخصوص فیکانتور داده می شود و در سایت اصلی آکادمی فی نام آنها ثبت می شود. که از طریق لوگو و کدی که زیر لوگوی آنها درج می شود قابل تشخیص هستند.

درجه تاتو کار در متد فیکانتور

بر اساس متد فیکانتور ، تاتو کارها بر اساس مهارتشان به پنج لول تقسیم می شوند که در کنار لوگویشان قرار می گیرد . این لول ها بر اساس لول پایین به بالا عبارتند از  : 1- تاتو کار 2- تاتو کار برتر 3- استادیار 4- استاد ماهر 5- استاد بزرگ

نکاتی که قبل از فیکانتور باید رعایت کنید

اگر شما هر کدام از این مشکلات را دارید قبل از رزرو و درمان لطفاً برای مشاوره با شماره تماس 09196024742 تماس بگیرید:

 • پوستی مشکل آفرین دارید (آکنه شدید ، پسوریازیس)
 • مشکلات جدی بهداشتی دارید
 • با ویروس هرپس (تبخال) مشکل دارید
 • از داروهای تجویزی استفاده میکنید
 • آرایش دائمی قدیمی دارید

احتمالا به شما توصیه خواهد شد که Valtrex (1000 میلی گرم) استفاده کنید. برای شروع باید 2 تا 3 روز قبل از درمان لب و ادامه دوره برای جلوگیری از شیوع تبخال بعد از عمل ، (حتی اگر هرگز تبخال نزنید) ، ادامه دهید. این درمان ممکن است ویروس خاموش را ظاهر کند. اگر سابقه شیوع تبخال دارید ، استفاده از این نسخه ضروری است!

حجیم سازی لب با متخصص زیبایی مهرنوش حبیبی

نکاتی که پس از فیکانتور باید رعایت کنید

در 5-7 روز اول رنگ تیره تر است. حدود یک هفته بعد رنگدانه تا 40٪ -50٪ شدت خود را از دست می دهد. اگر فکر می کنید رنگ خیلی تیره است ، به هیچ وجه سعی نکنید آن را حذف کنید! با صبر و حوصله 7 روز صبر کنید تا پس از بهبودی پوست ناحیه تحت درمان رنگ به خودی خود محو شود.

با پشتکار از دستورالعمل های مراقبت های بعدی پیروی کنید. پاکسازی و استفاده از پماد بسیار مهم است!

فیکانتور برای خط چشم
فیکانتور برای خط چشم

فیبروز ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟

برای لب و ابرو:

پس از درمان ، انتظار می رود کمی ورم داشته باشید و ممکن است 24 تا 48 ساعت طول بکشد (می توانید کمپرس سرد بزنید).

رنگ تا زمانی که پوسته ها از بین بروند بسیار شدید است ، معمولاً طی 3-7 روز پس از درمان.

خودتان پوسته ها را جدا نکنید زیرا رنگدانه را از بین خواهید برد. بگذارید خودشان بیفتند. اگر دلمه ها بیرون مانده اند ، آنها را با احتیاط نزدیک به پوست ببندید ، تا به طور تصادفی آنها را بیرون نکشید.

در صورت لزوم ، می تواند 3-4 هفته پس از عمل ، زمانی که ناحیه تحت درمان به طور کامل بازسازی می شود ، ترمیم انجام شود.

در صورت تمایل به پر رنگ تر شدن و یا تازه سازی لب ها می توانید سالی یک بار ترمیم کنید.

به منظور حفظ رنگ تا حد ممکن ، برای جلو گیری از برنزه شدن در آفتاب از کرم یا مرهم لب با SPF استفاده کنید.

 

فیکانتور لب
فیکانتور لب

اطلاعاتی که قبل از فیکانتور لب باید بدانیم

با کمک فیکانتور به لحاظ بصری قسمت‌ هایی از لب یا ابرو را بزرگ یا کوچک جلوه می‌دهیم. با این حساب پس از فیکانتور لب باید حتماً از بهترین مارک رژ لب استفاده کنید که جذابیت لب ها را تکمیل کند. برای انجام این کار باید ملاحظات بسیاری را در نظر داشته باشید و در صورت داشتن شرایط زیر، حتماً نظر متخصص را جویا شوید:

مشکلات پوستی (آکنه وخیم و بیماری صدف پوستی)؛

بیماری های وخیم؛

تبخال؛

مصرف داروها؛

داشتن آرایش دائم.

نکته: این فرایند ممکن است بیماری های نهفته‌ی بدن را فعال کند؛ در نتیجه توصیه می‌شود چند روز قبل از انجام آن حتماً بس از مشورت با پزشک خود، داروی ضدتبخال مصرف کنید تا دچار تبخال نشوید.

فیکانتور لب چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری فیکانتور لب
ماندگاری فیکانتور لب

 

رعایت ملاحظاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، اهمیت بسیاری در ماندگاری فیکانتور دارد و نزدیک به ۷۰ درصد انجام موفقیت‌آمیز آن را تضمین می‌کند. پس از فیکانتور لب نیز باید حتماً از لوازم آرایش باکیفیت استفاده کنید و بهترین مارک رژ لب را روی لب های خود بزنید تا ماندگاری آن افزایش پیدا کند. از بین رفتن رنگدانه هایی که با فیکانتور ایجاد می‌شود به میزان چرب بودن پوست افراد بستگی دارد. ب

به هر اندازه که پوست بیشتر چرب باشد، زودتر شاهد از بین رفتن رنگدانه ها خواهیم بود. تعرق شدید و قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز پاک شدن رنگدانه ها را به دنبال دارد. تجربه نشان داده است فیکانتور چیزی بین ۱ تا نهایتاً ۳ سال دوام می‌آورد. افرادی که پوست چربی دارند باید پس از گذشت ۲ سال، به فکر تجدید آن باشند.

آیا فیکانتور لب دردناک است ؟

از آنجایی که آستانه تحمل درد در افراد با یکدیگر تفاوت دارد، نمی‌توان مقدار دقیق درد فیکانتور را مشخص کرد. افرادی که از هرگونه درد هراس دارند و خانم‌هایی که در دوران قاعدگی قصد انجام این کار را دارند، درد بیشتری تحمل خواهند کرد. به همین دلیل برای کاهش درد و ایجاد بی‌حسی، قبل از انجام فیکانتور لب، روی آن‌ها بنزوکائین (Benzocain)، لیدوکائین (Lidocain) یا تتراکاین (Tetracaine) مالیده می‌شود تا درد آن قابل تحمل‌تر باشد. باید اعتراف کرد به رغم استفاده از مواد بی‌حسی، فیکانتور باز هم دردناک است. اگر تحمل درد را ندارید، به‌عنوان جایگزین، خرید بهترین مارک رژ لب حجم دهنده و ۲۴ ساعته را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای خط چشم :

رنگ و ضخامت خط چشم در طی چند روز اول پس از درمان شدیدتر است. پس از آن ، شما ظاهر طبیعی تری پیدا خواهید کرد.

در 7 روز اول از رفت و آمد به این مکان ها و یا از انجام این کارها اجتناب کنید:

 • سونا
 • استخرهای شنا
 • سالن ورزش
 • آرایش در ناحیه تحت درمان
 • برنزه شدن زیر نور خورشید ( آفتاب گرفتن )
 • درمان های زیبایی
 • برای تقویت خط چشم ، اگر روش های درمانی صورت دارید ( یعنی اگر از کرم برای جوش ، یا لایه بردار ، یا هر نوع روغن و … استفاده میکنید ) با استفاده از پد پنبه ای از چشم محافظت کنید.

پایان

جهت انجام آرایش دائم میتوانید به مهرنوش حبیبی فوق تخصص آرایش دائمی مراجعه کنید.

تلفن

09196024742

نشانی:

جردن ، بلوار نلسون ماندلا ، نرسیده به مدرس ، رو به روی مرکز خرید الهیه ، کوچه مروارید

2 thoughts on “فیکانتور چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

 1. زهرا says:

  سلام ممنون بابت مطالب فوق العاده ای که تو سایتتون میذارین
  خیلی استفاده میکنم
  به همه دوستام معرفی میکنم سایتتون رو
  بازم ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *