تاثیرات زیبایی و جذابیت خانم ها در موفقیت اجتماعی آن ها

موفق

تاثیرات زیبایی

با سلام به وب سایت فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی خوش آمدید در این مقاله قصد داریم درباره ی تاثیرات زیبایی و جذابیت خانم ها در موفقیت اجتماعی آن ها صحبت کنیم.با ما همراه باشید.

زیبایی می تواند تسلی دهنده و مقدس باشد. این می تواند نشاط آور ، جذاب ، الهام بخش باشد و می تواند از طرق نامحدودی بر ما تأثیر بگذارد. با این حال هرگز با بی تفاوتی به آن نگاه نمی شود: زیبایی خواستار توجه است مستقیماً مثل صدای یک دوست صمیمی با ما صحبت می کند. اگر افرادی هستند که نسبت به زیبایی بی تفاوت هستند ، مطمئناً به این دلیل است که آنها آن را درک نمی کنند. – راجر اسکرتون ، زیبایی

تاثیرات زیبایی بر موفقیت
تاثیرات زیبایی بر موفقیت

زیبایی صورت و اندام به طور وسیع به‌عنوان نیروی اغواکننده و اسرارآمیزِ روان شمرده می‌شود که توانمندی خود را در ازدواج، قدرت، سیاست و وضعیت اجتماعی جلوه‌گر می‌سازد. ضرب‌المثل قدیمی «زیبایی در نگاه بیننده زیبایی است»، به سادگی نشان می‌دهد که آنچه ما زیبایی می‌نامیم، برمبنای داستان‌هایی است که برای خود بازگو کرده‌ایم. چه رابطه ای بین زیبایی و موفقیت افراد جامعه وجود دارد؟ آیا واقعا زیبایی طبیعی  و بدون آرایش می‌تواند به رشد و موفقیت اجتماعی یک فرد کمک کند و در نهایت به خوشبختی او بینجامد؟ پاسخ این پرسش در تازه ترین تحقیق دانشگاه تگزاس آمریکا آمده است.

آیا زیبایی رمز خوشبختی است؟

دانشگاه تگزاس در استین آمریکا در تازه ترین تحقیق خود به نام « آیا زیبایی رمز خوشبختی است؟» بار دیگر به بحث پردامنه و جاودانه زیبایی جسمانی و تاثیر آن بر زندگی ما پرداخته است. برای این منظور نظرات بیش از ۲۵ هزار نفر در ۴ کشور گردآوری شد و توسط دو اقتصاددان به نام‌های دانیل هامرمش و جیسن ابروایا مورد بررسی قرار گرفت. 

در این مطالعه سطح موفقیت و خوشبختی ابراز شده از سوی افراد با میزان جذابیت جسمانی آن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت. نتیجه مشخص شد: ۱۰ درصد افرادی که به لحاظ زیبایی جزو ۱۵ درصد بالای جدول بودند به طور متوسط خوشحال‌تر و خوشبخت‌تر از آن‌هایی بودند که در یک سوم پایین جدول معیار جسمانی قرار داشتند. یعنی به طور مشخص آن‌ها که کمتر زیبا بودند غمگین‌تر بودند.

دانیل هامرمش در این باره می‌گوید: زیبایی فردی انسان را خوشبخت‌تر می‌کند. البته می‌دانم این نتیجه تعجب آور نیست. اما آن چه شگفت آور است این که هیچ کس تا کنون این امر را به طور واقع اندازه گیری نکرده است.

چرا معمولی‌ترها غمگینتر از زیبارویان بودند؟

حال چرا معمولی‌ترها غمگینتر از زیبارویان بودند؟ پاسخ آن به مشکلاتی بر می‌گردد که در طول زمان به دلیل تحت تاثیر قرار ندادن اطرافیان خود با آن برخورد کرده‌اند. آن‌ها عملا کمتر پول در می‌آورند… در پیدا کردن همراهی برای زندگی خود با مشکل مواجه می‌شوند… و در جوامعی که روز به روز به زیبایی ظاهری توجه بیشتری نشان می‌دهد مشکل بیشتری در پذیرفته شدن پیدا می‌کنند.

تمام این داده‌ها تا اینجا به نظر بدیهی می‌رسد. اما مطالعات جدی نشان می‌دهد که افراد جذاب تر به طور متوسط ۵ درصد بیشتر از دیگران در طول زندگی خود پول در می‌آورند. زنان و مردان زیبا در واقع بیش از دیگران مورد توجه معلم، مربی و اطرافیان خود قرار می‌گیرند.

در سال ۱۹۷۲، روان‌شناسان کارندیون، النبرشید و الینا والستر، پژوهشی در راستای روشن شدن مفهوم اثر هاله‌ای زیبایی انجام دادند. در این پژوهش هر فرد سه پاکت شامل سه عکس دریافت می‌کرد؛ پژوهشگران عکس‌ها را برمبنای شاخص زیبایی به بسیار زیبا، متوسط و نه‌چندان جذاب رتبه‌بندی کرده بودند. شرکت‌کنندگان باید به عکس‌ها نگاه و سپس در مورد ۲۷ ویژگی شخصیتی عکس‌ها، قضاوت می‌کردند. آنها باید مشخص می‌نمودند کدام عکس دارای ویژگی نوع‌دوستی، مقاومت و مانند اینهاست. سپس آنها باید وضعیت شاد بودن یا نبودن، وضعیت شغلی، فرزندپروری و ازدواج این افراد را نیز با توجه به عکس‌ها بیان می‌کردند.

تاثیرات زیبایی بر طرز فکر افراد
تاثیرات زیبایی بر طرز فکر افراد

نتایج نشان داد که بدون در دست داشتن هیچ‌گونه اطلاعات دیگری جز عکس‌ها، شرکت‌کنندگان چنین قضاوت کردند که افراد جذاب‌تر دارای ویژگی‌های مثبت بیشتری به نسبت دیگر افراد هستند. آنها همچنین شادتر و موفق‌ترند و والدین بهتری هستند و شغل‌های بهتری هم دارند. اوه! همه این فرضیات، تنها با دیدن یک عکس به دست آمده بود، اما مرتبط به نظر می‌رسید، چون انسان‌ها همیشه پیشگویی می‌کنند و بیش از آنچه ارزش ظاهری چهره در بردارد به چهره نسبت می‌دهند.

 دقیقا مثل وقتی که فردی را می‌بینیم که عینک فریم مشکی زده است و فکر می‌کنیم این فرد پیچیده و باهوش است و همۀ آنچه دربارۀ این فرد متصور می‌شویم، ناشی از رنگ فریم عینکش است! اگر این فرد باهوش باشد؛ این واقعه بر حافظه ما اثر می‌گذارد و از آن به بعد، برای بقیه افراد با عینک مشابه، برچسب مشابهی در نظر می‌گیریم.

مرکز فوق تخصصی خدمات آرایش دائم مهرنوش حبیبی آماده ارائه خدمات آرایش دائم به شما است. برای اطلاع از قیمت ها و رزوز وقت قبلی با ما تماس بگیرید.

پایان

شما عزیزان میتونید با مراجعه به آدرس https://mehrnooshhabibi.com/portfolio/ نمونه کارها وپیام های رضایت از فوق تخصص آرایش دائم ، مهرنوش حبیبی را مشاهده کنید و یا با تماس با شماره تلفن 09196024742 از مشاوره های رایگان و انجام آرایش دائم بهره مند شوید.

نشانی:

جردن ، بلوار نلسون ماندلا ، نرسیده به مدرس ، رو به روی مرکز خرید الهیه ، کوچه مروارید

مهرنوش حبیبی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *