راهنمای کامل درباره ی نحوه ی کشیدن خط لب

با سلام به وب سایت فوق تخصصی آرایش دائم مهرنوش حبیبی خوش آمدید. موضوع امروز کشیدن خط لب است‌. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چگونه در آرایش خط لبی بکشیم که زیباییمان را دو چندان کند؟

معمولا افراد برای حجیم نشان دادن لب هایشان خط لبشان را خارج از خط لب اصلیشان میکشند که اینکار واقعا زننده است.

به یاد داشته باشید کشیدن خط لب اصولی ، در زیبا به نظر رسیدن شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

راهکار های خانگی برای زیبایی لب

اگر فکر می کنید بهترین مد آرایش لب در دهه 90 بود که الان پشت سر گذاشته ایم ، باید بگویم حق با شما است – لب های صورتی رنگ شیرین پم اندرسون که با رژ لب قرمز آتشین پوشیده شده بود  ، اما اکنون این سبک کمی قدیمی شده است .

اما با کمی پیچ و تاب میتوان این ترفند ها را در آرایش معاصر استفاده کرد ، خط لب نه تنها می تواند لب های شما را پرتر نشان دهد ، بلکه می تواند به شما کمک کند یک پوسته تعریف شده ی لب کخ بدون نقص است ایجاد کنید ، رژ لب خود را مدت زمان طولانی تری روی لب هایتان نگه دارید و از آن به عنوان محافظ برای جلوگیری از لکه گیری لب هایتان استفاده کنید.

کشیدن خط لب و تاثیر آن بر زیبایی لب
کشیدن خط لب و تاثیر آن بر زیبایی لب

 

خط لبتان را مانند پرایمتان فرض کنید

درست مانند اینکه پرایمر به ماندگاری پایه شما کمک می کند ، کشیدن خط لب نیز می تواند همین کار را برای رژ لب شما انجام دهد. خط لب به عنوان یک مانع بزرگ برای جلوگیری از   مالیده شدن رژ لب به خارج از لب عمل می کند و می توان آن را به عنوان پایه پودری استفاده کرد تا قبل از استفاده از رژ لب اطمینان حاصل شود که ماندگاری بیشتری دارد.

 سازگاری خط لب های مومی برای پایین نگه داشتن رنگ عمل می کند

ترفند این است که فقط از ردیابی لبه لب ( یعنی خط لب کشیدن بالا یا پایین لب ) خودداری کنید ، زیرا به طور یکپارچه با بقیه رژ لبی که روی لبهایتان میزنید ترکیب نمی شود.  آن را به عنوان پایه از ابتدا تا انتهای لب هایتان ( درست روی خط لبتان ، یعنی مرز لب و پوستتان ) استفاده کنید. سپس از رژ لب خود استفاده کنید ، تا لبه های خط لبی که کشیده اید را کمی مرتب یا تقویت کند.

برای اتمام کار ، گوشه های بالا و پایین را پررنگ تر کنید. این کار علاوه بر اینکه باعث میشود لب هایی حجیم تر داشته باشید،  باعث میشود هنگام صحبت کردن و لبخند زدن ،  رژ لبی که به آن نقاط زده اید به اطراف صورتتان مالیده نشود.

کشیدن خط لب
کشیدن خط لب

 

سایه مناسب را با خط لبتان انتخاب کنید

برای ایجاد یک لب پررنگ ، بهتر است رژ لب خود را همان رنگ سایه رژ لب خود استفاده کنید. اگر نمی توانید مطابقت دقیقی پیدا کنید ( یعنی اگر نمیتوانید رژ لبی پیدا کنید که رنگش به رنگ خط لبتان شبیه باشد ) و یا اگر نمی خواهید رژ لبتان واضح باشد ، رژ لبی کم رنگ تر از خط لب گزینه ایمن تر و بهتری است. شما ترجیح می دهید لبخند زیبایتان به چشم بیاید یا  خط لبتان؟؟

تنها نمونه ای که در آن شما میتوانید از یک رژ لب تیره تر استفاده کنید ، برای لب هایی است که رنگشان با پوستتان یکی است یا به اصطلاح لب هایتان کم رنگ است. به سراغ سایه ای بروید که یک کم از رنگ لب طبیعی شما تیره تر باشد. یک خط لب تیره در اطراف لبتان بکشید و مرکز لبتان را روشن کنید. با این کار لب هایتان عمیق تر و زیباتر به نظر میرسد.

میتوانید لب هایتان را نامرئی کنید

اگر لب هایتان بیش از حد پر رنگ است به حدی که نمیتوانید رژ لب متناسب با آن را پیدا کنید ، یک فرمول شفاف سازی لب را امتحان کنید.این نوع مداد لب ها مانعی مرطوب کننده و نامرئی ایجاد می کنند که از لک زدن و مالیده شدن رژ لب به اطراف لب ها جلوگیری می کند.

مشاوره کاربردی

مهمترین نکته هنگام استفاده از خط لب این است که دهان را آرام و کمی باز نگه دارید. وقتی که لب هایتان را به حالت کشیده در می آورید ، شکلی تنگ و غیر طبیعی ایجاد میشود. به یاد داشته باشید ، این کار باعث ایجاد بد ترین شکل لب برای شماست.

قبل از شروع مطمئن شوید که مداد شما زیبا و تیز است و سپس با ایجاد یک ضرب در یا ( × ) در کمان کوپید ( قسمت فرو رفتگیه لب بالا ) شروع کنید. سپس ، مداد لبتان را به گوشه خارجی لب بالایی برده و به آرامی به سمت بالا بکشید و بعد به سمت مرکز برگردید.

برای لب پایین ، از مرکز و در کاملترین نقطه لب کار کنید و دوباره با حرکت های کوچک به سمت بالا کار کنید تا خط گوشه ها را به هم متصل کنید.

در حالی که دارید مرکز لب پایین خود را خط لب میکشید ، می توانید دهانتان را ببندید تا پیروی از خط طبیعی لب راحت تر باشد ، اما همیشه برای خط کشیدن گوشه های خارجی لب باید دهانتان را دوباره باز کنید.

البته در این فیلم آموزشی که توسط فوق تخصص آرایش دائم، مهرنوش حبیبی ضبط شده است ، آموزش جامع تر و بهتری خواهیم داشت.

 

پایان

دوستان عزیز این آموزش ، روش اصولی خط لب کشیدن بود. نکاتی که باید رعایت کنید هم در یک مقاله ی دیگر بررسی میکنیم.

برای آموزش های بیشتر و دیدن نمونه کارها به پیج اینستاگرامی مهرنوش حبیبی به این آدرس مراجعه کنید تا از مشاوره رایگان هم بهرمند شوید.

سپاس از همراهی شما. بدرود

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *