نکات مهم درباره مراقبت های بعد از آرایش دائم

نکات مهم درباره مراقبتهای بعد از آرایش دائم

با سلام خدمت شما دوستان عزیز. موضوع امروز ما نکات مهم درباره مراقبت های بعد از آرایش دائم است. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ماندگاری رنگ در آرایش دائم به عوامل بسیاری بستگی دارد. لذا با مطالعه دستورالعمل های مراقبتی ذیل و در نهایت کسب نتیجه مطلوب، موارد زیر را با دقت رعایت نمایید.

بدیهی است در صورت عدم رعایت نکات مراقبتی مندرج، نتیجه دلخواه شما کسب نخواهد شد و منجر به کاهش، ریزش و یا تغییر رنگ می شود.

مراقبت های بعد از آرایش دائم

۱- لطفا صرفا از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید.

۲- لطفا پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو لایه نازکی از پماد را ۲ تا ۳ بار در روز به مدت یک هفته با استفاده از گوش پاک کن در ناحیه مورد نظر استعمال نمایید.

۳- تا ۴۸ ساعت بعد از آرایش دائم به محل مورد نظر آب نزنید و تا ۳ تا ۴ روز استحمام نکنید.

۴- در صورت انجام میکروپیگمنتیشن لب ، میکروپیگمنتیشن ابرو و یا چشمانتان تا سه روز از مصرف لوازم آرایشی در این ناحیه خودداری نمایید.

۵- توجه داشته باشید پس از انجام آرایش دائم ، پوست شما آسیب دیده است، لذا می بایست با مراقبت صحیح و رعایت بهداشت از تورم آن جلوگیری نمایید .

۶- به مدت ۱۰ روز پس از انجام آرایش دائم ، از انجام لیزر، میکرودرم ابریژن ، آرایش ، سونا ، سولاریوم ، شنا و قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید اجتناب نمایید، زیرا ممکن است بر روی رنگ میکروپیگمنتیشن و یا بلیدینگ تاثیر مخرب داشته باشد.

در صورتی که مجبور هستید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید (غير از ۳ روز اول)می توانید از کرم ضد آفتاب با ضریب محافظت بالا استفاده نمایید.

۷- بسته به رنگ انتخاب شده ممکن است رنگ میکروپیگمنتیشن و یا میکروبلیدینگ در روزهای نخست کمی تغییر نماید. این تغییرات پس از طی دوره درمان به حالت طبیعی باز می گردد.

۸- کندن زود هنگام لایه روی پوست که میکروپیگمنتیشن بر روی آن انجام شده ممکن است موجب تغییر رنگ گردیده و یا ایجاد زخم نماید.

۹- التهاب و کشیدگی پوست پس از انجام آرایش دائم اجتناب ناپذیر بوده و طبیعی است.

۱۰- با توجه به تفاوت نوع پوست در افراد مختلف، این امکان وجود دارد که پس از انجام اولین جلسه، نتیجه مطلوب کسب نگردد. در این صورت نیاز به جلسات بعدی جهت ترمیم اجتناب ناپذیر خواهد بود.

۱۱- در صورت بروز هر گونه مساله غیر عادی در پوست می بایست فورا به پزشک مراجعه نمایید.

۱۲- در صورتی که میکروپیگمنتیشن لب انجام داده ایده از داروی ضد تبخال (مخصوصا اگر سابقه تبخال دارید) طبق نظر پزشک استفاده نمایید.

مراقبت از لب بعد از آرایش دائم

مراقبت های قبل از آرایش دائم لب

روز اول مراقبت از لب

پاکسازی لبها هر 30 دقیقه یکبار با پدهای پنبه ای نسبتا مرطوب .

روز دوم مراقبت از لب

پاکسازی لبها هر 2تا3 ساعت یکبار.

از روز سوم

پاکسازی لبها هر 2تا3 ساعت یکباراگر خشکی و خارش در لبها وجود دارد میتوان از لایه بسیار نازکی وازلین و یا ویتامین آ چشمی استفاده کرد.

مراقبت از چشم بعد از آرایش دائم

مراقبت های از آرایش دائم چشم

خط چشم را باید چندین بار در روز با پدهای پنبه ای با رطوبت اندک پاکسازی کرد اگر احساس کشش یا خشکی بیش از حد داشتید با مقدار کمی ویتامین آ چشمی یا وازلین به وسیله گوش پاک کن میتوانید چرب کنید.

لطفا از انجام کارهای زیر بعد از آرایش دائم اجتناب کنید

  • خاراندن و یا مالش شدید محدوده مورد نظر
  • لایه برداری
  • شستشوی بیش از حد
  • استفاده از محصولات بهداشتی نامناسب (زخم نتواند بسته شود)
  • تماس دست با محدوده مورد نظر (فقط با گوش پاک کن اجازه چرب کردن و یا پاکسازی دارید)

و در پایان لطفا برای مراقبت از آرایش دائم دستهای خود را به طور مرتب بشویید و منطقه مورد نظر را عاری از هرگونه آلودگی نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *