تاتو ابرو، هاشور ابرو و مراقبتهای بعد از آن

تاتو و هاشور ابرو

امروزه استفاده از تاتو و هاشور ابرو با هدف آرایشی و زیبایی  بسیار رایج تر از گذشته  شده  و تکنیک های اجرایی  اون مدام در حال پیشرفت بوده؛ به طوری که هر چند وقت یکبار متدهای جدیدتری از اون ارائه می شه.

تاتو ابرو در حال حاضر به دو روش ساده و شیدینگ انجام میشه که روش شیدینگ فرم زیباتر و طبیعی تری نسبت به تاتو ساده داره و ظاهری کمرنگ تر از تاتو ساده داره. هاشور ها به نوعی زیر مجموعه تاتو هستن که با تکنیک ها و متدهای مختلفی اجرا میشن . هاشور به خطوطی گفته میشه که به صورت موازی و حالتی شبیه موی ابرو ترسیم میشه ؛ که بسته به تکنیک ایجاد کننده اون ، میتونه از نظر ظرافت و جلوه طبیعی، متفاوت باشه . گاهی این هاشور ها به اندازه ای نازک هستن  و فرم طبیعی دارن که سخت میشه تشخیص داد که فرد از این تکنیک در زیبا سازی ابرو های خودش استفاده کرده. در ادامه به تاتو ابرو، هاشور ابرو و مراقبت های بعد از آن بیشتر می پردازیم.

تاتو و هاشور ابرو

چگونگی انجام تاتو و هاشور در کشورهای مختلف

در سالهای اخیر هاشور ها تا حدودی یکدست بود و با رنگ تیره زده میشد؛ اما به مرور تغییراتی در نحوه هاشور زدن و رنگ مورد استفاده  به وجود اومد که موجب شد،  متد های جدیدی به وجود .

از تاتو ابرو  و هاشور ابرو  بسته به سلیقه و فرهنگ هر کشور استفاده های مختلفی میشه و در طرحها و رنگهای متفاوتی زده میشه.

به عنوان مثال در کشورهای اروپایی به دلیل  داشتن پوست سفید و چشم هایی به رنگ روشن معمولا از  تاتو و هاشور به رنگ روشن استفاده میشه.

در کشورهای آفریقایی  استفاده از تاتو و هاشور بیشتر جنبه نمادین داره.

در کشورهای آسیای شرقی از جمله تایلند، تاتو و هاشور  بر روی تمام نقاط بدن  و در اندازه های بزرگ انجام میشه.

در کشور های عربی اکثرا عمل تاتو و هاشور  با رنگ های تیره و به صورت پررنگ انجام میشه  و طراحی های مختلف بر روی دست و صورت برای اکثر افراد مهمه و از تکنیک های جدید کمتر استفاده میشه.

تاتو و هاشور ابرو

چگونگی انجام تاتو و هاشور در کشور ایران

در کشور ما (ایران) استفاده از تاتو و هاشور  بسیار رایج شده . بسته به فرهنگ منطقه جغرافیایی،  تاتو و هاشور  در طرحها و رنگهای مختلف زده میشه ؛ اما در حالت  کلی  از تاتو و هاشور در ابرو و بر روی قسمتهای مختلف بدن با طرحهای مختلف و معمولا در اندازه های کوچیک  استفاده  میشه. این تاتوها بسته به  نوع طرح و سلیقه فرد با رنگهای  مختلف از روشن تا تیره  اجرا  میشن.

به دلیل اینکه استفاده  از تاتو و هاشور در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده ، همزمان با به روز شدن تکنیک ها در دنیا ؛ در ایران هم ، از تکنیک ها و متدهای جدید با دستگاه های پیشرفته تر درکنار متد های قبلی استفاده میشه. استقبال زیاد از تاتو و هاشور  و  پیشرفت و  بروز شدن  متدهای جدید اون  موجب شده افراد زیادی به دنبال آموزش دادن، آموزش دیدن و یا اجرای  این تکنیک بر روی چهره و بدن خود و دیگران باشن.

تاتو و هاشور ابرو

روش های مختلف تاتو و هاشور ابرو

تاتو ساده ، تاتو شیدینگ (سایه مخملی) ، هاشور به روش میکروپیگمنتیشن( رنگدانه های بسیار ریز)، هاشور به روش میکروبلیدینگ، هاشور به روش فیبروز از انواع مختلف تاتو و هاشور ابرو هستند که هر کدام بسته به ابزار و متد اجرا شده ؛ دارای ویژگی هایی بوده و بر اساس سلیقه و محل اجرا ، طرفداران خودش  رو داره.

تاتو و هاشور ابرو

مراقبت های بعد از تاتو و هاشور ابرو

مراقبت های بعد از تاتو و هاشور ابرو بسیار مهمه . در صورتی که به خوبی مراقبت های لازم رعایت و انجام نشه میتونه بر نتیجه نهایی کار تاثیر بذاره ؛ پس برای داشتن تاتوی زیبا و  بدون هر گونه  مشکل و آسیب حتما به نکات و توصیه هایی که اجرا کننده تاتو و هاشور به شما میگه توجه داشته باشین و اونها رو رعایت کنین. برخی از نکات مهم جهت مراقبت بعد از تاتو و هاشور ابرو عبارتند از:

تاتو و هاشور ابرو

  1. به مدت ۳ روز بعد از انجام تاتو و هاشور از حمام رفتن و شستن محل مورد نظر پرهیز کنین.
  2. بعد از تاتو و هاشور محل مورد نظر را با وازلین چرب کنین.
  3. بعد از انجام تاتو و هاشور به مدت ۲ هفته موضع تاتو شده رو با ویتامین آ چشمی ( روزی ۳ بار) به منظور جلوگیری از پوسته شدن آن با گوش پاک کن چرب کنین.
  4. از پماد هیدروکورتیزون چشمی(روزی ۱ بار) به مدت ۱هفته بعد از تاتو و هاشور استفاده کنین.
  5. بعد از انجام این تکنیک تا ۱ ماه در مقابل نور خورشید قرار نگیرین.
  6. از رفتن به استخر به مدت ۱هفته تا ۱ ماه بعد از انجام تاتو و هاشور پرهیز کنین.
  7. استفاده از مواد آرایشی تا بهبودی کامل ممنوعه.
  8. از مالیدن و خاروندن محل تاتو و یا هاشور شده خودداری کنین.
  9. قسمتهایی که به دلیل زخم و خشکی پوسته شده اند رو دستکاری نکنین.
  10. استفاده از تکنیک میکرودرم تا ۱ ماه بعد از تاتو و هاشور ممنوعه.

تاتو و هاشور ابرو

رنگ  نهایی تاتو و هاشور کی مشخص میشه؟

به طور معمول رنگ تاتو و هاشور انجام شده در روزهای اولیه پر رنگ تر بوده و بعد از چند روز از تیرگی رنگ کم میشه ؛که البته شدت اون به نوع تکنیک اجرا شده هم بستگی داره،  حالا چرا این اتفاق می افته؟

دقیقا بعد از انجام تاتو و هاشور ، رنگ شروع به اکسیده شدن میکنه و  رنگ دونه ها در پررنگ ترین حالت دیده میشن چون رنگ دونه های محافظ  و آب میان بافتی به منظور محافظت از پوست زخم شده و خراش خورده به  سطح پوست می یان؛ تا اینکه حدودا در روز هفتم محل زخم  بهبود پیدا میکنه ، پوست های خشک شده به وجود می یان و این زمانی که رنگ کمرنگ تر به نظر میرسه و در نهایت بعد از ریزش پوسته در روز چهاردهم رنگ اصلی و نهایی مشخص میشه.

تاتو و هاشور ابرو

به منظور جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی ، توصیه میشه برای دریافت خدمات تاتو و هاشور ابرو به مراکز معتبر در این زمینه مراجعه کنین.در سالن زیبایی مهرنوش حبیبی  در تهران خدمات تاتو و هاشور ابرو به صورت کاملا تخصصی ارائه میشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید